صفحه 2 از 3 123
نمایش نتایج: از 51 به 100 از 113

موضوع: روابط دختر و پسر واقعا مشکل دارند؟

7223
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : روابط دختر و پسر واقعا مشکل دارند؟

هر شهری جوش خیلی فرق میکنه.
    یه شهر مامورا حرفشون برش داره یه جا دیگه ملت بهشون میدون نمیدن

2. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    تشکر شده 88 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    هر شهری جوش خیلی فرق میکنه.
    یه شهر مامورا حرفشون برش داره یه جا دیگه ملت بهشون میدون نمیدن
    دقیقا ما معمولا یه آقای مهربون نگهبان بود مشکلی نداشت و تازه حمایت هم میکرد بعدش هم که عوض شد ما همچین میپریدیم بهطرف که به....میافتاد
    واقعا هم به اون هیچ ربطی نداشت
    به کی چه که من یا فلانی دوست دختر داریم

3. کاربران زیر از ali001 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

اگه رابطه بر مبنای عشق و دوس داشتن باشه مشکلی نداره بشرطی که این عشق جاشو به هرزگی و تنوع طلبی نده

ینی دل به یکی ببندی و تااخرش باهاش بمونی
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

5. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh banoo نمایش پست ها
    اگه رابطه بر مبنای عشق و دوس داشتن باشه مشکلی نداره بشرطی که این عشق جاشو به هرزگی و تنوع طلبی نده

ینی دل به یکی ببندی و تااخرش باهاش بمونی
    نه حتما لازم هم نیست به قصد و عشق و عاشقی باشه
    آدم باید جنس مخالف رو بشناسه که بعدا تو ازدواج انتخاب رو از روی عقل بکنه نه فقط از روی تمایلات
    یه دوستی ساده مثل بقیه دوستی ها حالا ممکنه بعدا عشق بوجود بیاد و.

6. کاربران زیر از ali001 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ali- نمایش پست ها
    نه حتما لازم هم نیست به قصد و عشق و عاشقی باشه
    آدم باید جنس مخالف رو بشناسه که بعدا تو ازدواج انتخاب رو از روی عقل بکنه نه فقط از روی تمایلات
    یه دوستی ساده مثل بقیه دوستی ها حالا ممکنه بعدا عشق بوجود بیاد و.
    همه ی دخترا مثل هم نیستن یا همه ی پسرا!
    که شما بخواین بایکی دوست بشی که همه رو بشناسی
    ولی تویه سری مسایل و خصوصیات کلی وجه مشترک دارن دخترا باهم یا پسرا
    نیازی نیست به دوستی
    اینارو میتونین تو اینترنت هم مطالعه کنین و کامل بشناسین خصوصیات مشترک جنسیت مورد نظرتونو
    بایکی دوست بشی وارد رابطه عاطفی بشی بباهاش برا اینکه زن یا شوهر ایندتو بتونی بشناسی؟ما ها ادمیم احساس داریم اسباب بازی که نیستیم
    این توجیهات با عقل جوردرنمیاد.
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

8. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط hamideh banoo نمایش پست ها
    همه ی دخترا مثل هم نیستن یا همه ی پسرا!
    که شما بخواین بایکی دوست بشی که همه رو بشناسی
    ولی تویه سری مسایل و خصوصیات کلی وجه مشترک دارن دخترا باهم یا پسرا
    نیازی نیست به دوستی
    اینارو میتونین تو اینترنت هم مطالعه کنین و کامل بشناسین خصوصیات مشترک جنسیت مورد نظرتونو
    بایکی دوست بشی وارد رابطه عاطفی بشی بباهاش برا اینکه زن یا شوهر ایندتو بتونی بشناسی؟ما ها ادمیم احساس داریم اسباب بازی که نیستیم
    این توجیهات با عقل جوردرنمیاد.
    من حرفی ضد اصول اخلاقی نزدم که شما اینجا میگی نا دخترا.... ما دخترا... من گفتم هر آدمی
    نگفتم پسرا
    آدمی که نحوه رفتار با جنس مخالف رو یاد گرفته باشه فردا راحت تر میتونه با همسرش برخورد کنه اصلا برخورد رو بلده همه دوستی ها که نباید حتما اونقدری عاطفی باشن که بخوای واسش خودکشی کنی یا بقول دوستمون شب تا صبح بهم پیام بدید و... اتفاقا چون جدایی تو این روابط رسیده آدم هرچی کمتر وابسته بشه بهتره عشق خودش بعد ها اگه واقعا مال هم باشید وجود میاد نه اینکه از اول رابطه به هم عشق بورزین چون همیشه عشق دومی که گفتم خودش وجود میاد دووم میاره
    من خودم تو دانشگاه دوس دختر داشتم و دوس دخترم هم الان همسرمه من الان دقیقا میدونم چطور تو هر وضعیتی باهاش برخورد کنم
    مثلا وقتایی که حال نداره حدس میزنم تو قاعدگیشه و سعی میکنم اصلا سربه سرش نزارم من با دخترم هم میتونم برخورد بهتری داشته باشم چون جنس مخالف رو بخوبی تو این سال ها شناختم و نیازی نبوده که این تجربه شناخت رو با آزمون و خطا بعد از شروع زندگی مشترک بدست بیارم چون شروع یه زندگی هرچی قشنگ تر باشه و هرچی دو طرف از اول باهم بهتر برخورد کنن آینده قشنگ تری خواهند داشت
    من فردا اگه پسر دار بشم هم همسرم خوب میدونه چطور باید باهاش برخورد کنه و بهتر تربیتش کنه

9. 2 کاربران زیر از ali001 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    تشکر شده 50 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    8

با سلام،
    بنده نوشته‌های شما را خواندم. یک نکته‌ای که شما روی آن تاکید دارید، شناخت جنس مخالف هست. و یک جوری با این دلیل دوستی دختر و پسر را خوب دانستید. خیلی از پدر و مادرها و نسل‌های قبلی نه دوست دختر و نه دوست پسر داشتند ولی پایدارترین خانواده‌ها هستند و بهترین فرزندان را تربیت کردند. از منظر دین دوستی دختر و پسر صحیح نیست. خیلی افراد مومن و مذهبی هستند که در دانشگاه اهل دوستی با جنس مخالف نیستند، اما پایدارترین خانواده‌ها را تشکیل می‌دهند.
    راجع به اینکه مثال‌های مختلفی سایر دوستان می‌زنند که مثلا همه پسرها یا دخترها این جوری نیستند، باید گفت که هر پسری عاشق هر دختری نمی‌شود و بالعکس. پس اینکه بگوییم یکی جنبه دارد یا یکی جنبه ندارد چندان صحیح نیست. اگر یک آدم مومن و مذهبی هم تصمیم بگیرد که مثلا با دخترها هم دوست بشود. لزومی ندارد در همان دوستی اول عاشق شود.
    حال این بحث کمی طولانی می‌شود. اما نکته مهمی که می‌خواستم بگویم این است که در دین هدف بندگی خداست، اینکه برای هر چیزی فقط دنبال سود و زیان باشیم آن هم فقط سود و زیان مربوط به این دنیا، دیر یا زود با دین به مشکل برمی‌خوریم.
    مثلا اگر کسی بگوید هدف از روزه فقط سلامتی یا چشیدن حال گرسنگان است. خوب در این صورت چه اصراری است که فقط در ماه رمضان روزه بگیریم. یا مثلا اگر کسی یک دانه برنج یا یک قطره آب بخورد چرا روزه‌اش باطل است؟ در حالی که یک دانه برنج هیچ اثری بر گرسنگی ندارد. نکته این است که هدف اصلی بندگی خداست. اگر یک فرد مومن با جنس مخالف دوست نمی‌شود، دلیل آن بندگی خداست، اما خوب از سایر آسیب‌های آن هم در امان است.

11. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط hamdask نمایش پست ها
    با سلام،
    بنده نوشته‌های شما را خواندم. یک نکته‌ای که شما روی آن تاکید دارید، شناخت جنس مخالف هست. و یک جوری با این دلیل دوستی دختر و پسر را خوب دانستید. خیلی از پدر و مادرها و نسل‌های قبلی نه دوست دختر و نه دوست پسر داشتند ولی پایدارترین خانواده‌ها هستند و بهترین فرزندان را تربیت کردند. از منظر دین دوستی دختر و پسر صحیح نیست. خیلی افراد مومن و مذهبی هستند که در دانشگاه اهل دوستی با جنس مخالف نیستند، اما پایدارترین خانواده‌ها را تشکیل می‌دهند.
    راجع به اینکه مثال‌های مختلفی سایر دوستان می‌زنند که مثلا همه پسرها یا دخترها این جوری نیستند، باید گفت که هر پسری عاشق هر دختری نمی‌شود و بالعکس. پس اینکه بگوییم یکی جنبه دارد یا یکی جنبه ندارد چندان صحیح نیست. اگر یک آدم مومن و مذهبی هم تصمیم بگیرد که مثلا با دخترها هم دوست بشود. لزومی ندارد در همان دوستی اول عاشق شود.
    حال این بحث کمی طولانی می‌شود. اما نکته مهمی که می‌خواستم بگویم این است که در دین هدف بندگی خداست، اینکه برای هر چیزی فقط دنبال سود و زیان باشیم آن هم فقط سود و زیان مربوط به این دنیا، دیر یا زود با دین به مشکل برمی‌خوریم.
    مثلا اگر کسی بگوید هدف از روزه فقط سلامتی یا چشیدن حال گرسنگان است. خوب در این صورت چه اصراری است که فقط در ماه رمضان روزه بگیریم. یا مثلا اگر کسی یک دانه برنج یا یک قطره آب بخورد چرا روزه‌اش باطل است؟ در حالی که یک دانه برنج هیچ اثری بر گرسنگی ندارد. نکته این است که هدف اصلی بندگی خداست. اگر یک فرد مومن با جنس مخالف دوست نمی‌شود، دلیل آن بندگی خداست، اما خوب از سایر آسیب‌های آن هم در امان است.
    پدر و مادرهای گذشته زندگی پایدارشون بیشتر بخاطر این بود که خون دل میخوردن اما چیزی نمیگفتن یا از هم جدا نمیشدن، معنیش این نبود که همدیگرو شناختن و میدونن مسئولیتشون در قبال همدیگه چیه

12. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,742 بار در 6,990 پست
    میزان امتیاز
    24

با سلام،
    سلام روز بخیر

هیجای دین نگفته روابط دختر و پسر اشتباه. دین گفته روابط نامشروع اشتباه و گناه
    لطفا همه چیزو بهم ربط ندید. و کلی نگید و دین و انقدر وحشتناک و بسته جلوه ندید

دین خیلی راحتر از اون چیزی گفته که شما اینطور سختش میگیرید

اگر قرار باشه روابط دختر و پسر اشتباه باشه اینجا هم یه فضای مجازی شما نباید تو فضای مجازی هم با دختر هم صحبت بشی

چون به هرحال فضای مجازی هم یه نوع اجتماع

والله من تو همین سایت کلی با پسرا. و دخترا در ارتباطم تلفنی حتما قرار بیرونی بذارن بیرون میریم هم با بچه های دانشگاه فامیل و و و. و هیچ وقتم نه رابطه نا مشروعی به وجود امده نه این ذهن های خراب

بحث فقط و فقط جنبه و شعور داشتنه که یکی باید بدونه اقا هرکی وارد رابطه دوستانه اجتماعی میشه قرار نیست به روابط احساسی ختم بشه

شما قرار فردا تو اجتماع رفت و امد کنید شاید شرایط پیش امد که اصلا شریکت همکارت یه خانم شد نباید بدونی چجور برخورد کنی ؟؟؟ و مگه گناه که با یه خانم شریک بشید و هم صحبت بشید ,؟ ؟؟؟مگه قرار به روابط نامشروع ختم بشه ؟؟؟؟!!! اگر قرار باشه روابط دختر و پسر گناه باشه پس شراکت یه خانم و اقا هم گناه

یه دختری هم کلاسی من هست میییییگه چررررا پسره امده ازت شارژر میگیره یا چرا تو ازش خودکار میگیری این حتما رو تو منظور داره وای خدااا من این ادمو کجا دلم بذارم ؟؟؟ انقد ذهنش پوسیدست ؟؟

پسره بهش سلام میکنه میگه وای این منو میخواد
    دختره تعریف میکنه میگه مامان بابام نمیذارن زودتر از خودشون به پسر خالم سلام کنم نمیذارن تنهایی بازار برم

اخه یه دختری که با همچین تفکر و عقیده پوسیده ای تو خانواده بزرگ میشه معلوم ولی میاد دانشگاه تو یه محیط که پسر هم هست یه دونفر بهم سلام کنن هزار تا فکر کثیف به ذهنش میرسه

وای خدا یه باز داشتم به دوستام میگفتم نگاه اقای فلانی پیام داده میگه استاد امروز امتحان نمیگیره دختره میییگه واااااای بهم پیییام میدید؟؟

از استاد یه سوال پرسیده بود استاد جوابش داده بود بهش شب بخیر گفته بوددد ایییین امده بود میگفت واااییی استاد بهم شب بخیر گفته هنوز که هنوز یادم میاد دلم میخواد دختره رو له کنم

بعله این دخترم از یه خانواده متعصب مذهبی چشم به جهان گشوده حالا یه وارد یه اجتماع به نام دانشگاه شده عقده ای شده و همه چیز براش عجیب غریب شده الان بین همه ماهم کسی که دوست پسر داره و عاشقش هم شده همین دخترست با پسر خالش

من با روابط بسته و خیلی ازاد که باعث بی بند و باری هم بشه مخالفم

هرچیزییی حد تعادلش خوبه و شعور بالا همین

ولی همه اینا باید از همون بچگی کار شه نه یهویی یه دختر که تو سن بلوغ بگیم خب بذاریم وارد اجتماع بشه چون همین دختر اولین پسری که بهش سلام کرد وابستش میشه :/

تو همین سایت هم پره از اینجور ادم ها حتما بخونید

با اقای تجربه هم موافقم فکر نکنید اون موقع زندگی ها پایدارتر بود از ترس طلاق و حرف مردم کسی جرعت نمیکردن از بس تو سرشون میزدن با لباس عروس رفتی با کفن میایی صدتا تا یکیشون هم راضی نبودن واقعا
    روچه حساب الان و با اون موقع مقایسه میکنید
    ویرایش توسط پریماه. : 01-09-2017 در ساعت 07:51 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

14. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32790
    تشکـر
    18
    تشکر شده 39 بار در 23 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    این موضوع واقعا خوبه و من موافقم اما مسئله اینجاست که خیلی از پسرا میخوان چندروزو باهات باهاشن و بعد کیف و حال کردنشون بزنن زیر همه چیز و تازه اونموقع تو محیط دانشگام ازت بد حرف میزنن و انگشت نما میشی
    نمیشه همه رو مثه شما تداعی کرد که ازدواج میکنن و عالی باهم زندگی میگذرونن همینجور که نمیشه همه رو بد دونست و بگیم دنبال هوس بازین، بنظرم باید عاقلانه به موضوع فکر کرد و حد دوستی تون مشخص باشه، یا دوست دختر اجتماعی، یا دوست دختری که قراره باها شازدواج کنی یا دوست دختری که واسه یه تایم هوس بازی میخواهین
    من از تجربه دنشکام نمیتونم چیزی بگم در حال حاضر پسرایه کلاس عین دخترا واسم فرق ندارن و باهم دوست اجتماعی هستیم اما تو سابقه کلاسای هنریم واقعا باید بگم با همه پیرا دوست بودم و دوستی مون سالم و اجتماعی بود و الان یکی از همون پسرا اهل هنرمون خاستگارمه و دوماهه که میان و میرن و ممکنه قبول کنم واسه ازدواج ، بنظرم دوست اجتماعی بودن و حد تعادل و حریم حفظ کردن میتونه مانع از سواستفاده هوس بازی طرف شه و هم میتونه باب یه آشنایی بیشتر(ازدواج) رو باز کنه
    پیشنهادم اینه تو هر محیطی چه کاری چه درسی چه هنری با جنس مخالف لینک بزنین اما لینک معمولی و ساده ، شاید باورتون نشه من بهترین تجربات زندگیم رو از دوستای پسرم که تعدادشون از دخترام بیشتره کسب کردم

16. 3 کاربران زیر از fazi0315 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام روز بخیر
    ......
    با سلام،
    شما آن قدر مطالب گفتید که نمی‌دانم کدام را پاسخ بدهم. اما بد نیست مطالب شما را یک به یک پاسخ بدهم چون این نوع حرف‌ها برای بنده اصلا غریب نیست.

بنده گفتم دوستی پسر و دختر صحیح نیست. دوست بودن با همکار یا همکلاس بودن تفاوت دارد. انسان با دوست خود بازی می‌کند، کوه و سینما می‌رود، شوخی می‌کند، ممکن است به خانه هم رفت و آمد کنند و غیره. حال شما یک مرجع تقلید معرفی کنید که گفته باشد مثلا شوخی یا بازی یا ... با نامحرم صحیح است یا خیر؟ یا همان دوستی دختر و پسر صحیح است؟ بنده این حرف را از خودم نگفتم. راجع به این مطلب در سایت مراجع مختلف مطالعه کردم و به ضرس قاطع همه دوستی دختر و پسر را جایز ندانسته‌اند. یا مثلا وقتی حضرت رسول (ص) گفته‌اند که نگاه به نامحرم تیر زهرآگین از سوی شیطان است. خوب بنده که از خودم نگفتم، سخن رسول است. نمی‌دانم شاید بشود دختر و پسری دوست شوند بدون اینکه به هم نگاه کنند.

اگر قرار باشه روابط دختر و پسر اشتباه باشه اینجا هم یه فضای مجازی شما نباید تو فضای مجازی هم با دختر هم صحبت بشی
    چون به هرحال فضای مجازی هم یه نوع اجتماع والله من تو همین سایت کلی با پسرا. و دخترا در ارتباطم تلفنی حتما قرار بیرونی بذارن بیرون میریم هم با بچه های دانشگاه فامیل و و و. و هیچ وقتم نه رابطه نا مشروعی به وجود امده نه این ذهن های خراب

بحث فقط و فقط جنبه و شعور داشتنه که یکی باید بدونه اقا هرکی وارد رابطه دوستانه اجتماعی میشه قرار نیست به روابط احساسی ختم بشه
    (زمانی راجع به خوردن مشروب برخی همین جنبه داشتن را می‌گفتند. می‌گفتند اگر آدم جنبه داشته باشد و خیلی مست نکند خوردن مشروب اشکالی ندارد. در حالی که در دین یک قطره مشروب هم جایز نیست).
    روابط اجتماعی با دوستی تفاوت دارد. مشکل دیگر اینجاست که خیلی‌ها فکر می‌کنند فقط رابطه جنسی مشکل دارد. در حالی که در حدیث بالا حضرت رسول (ص) می‌توانست به صراحت بگوید برقراری رابطه جنسی غیر ازدواج مشکل دارد. اتفاقا یک نکته مهم در حدیث به نگاه معطوف است. انسان‌ها با نگاه (به صورت) عاشق می‌شوند، کمتر انسانی با نگاه (به صورت) تحریک جنسی می‌شود. تو همین سایت یا سایت‌های مشابه می‌توانید مطالب زیادی پیدا کنید راجع به عشق‌هایی که به از دست رفتن معصومیت (چه دختر و چه پسر) انجامید. یا عشق‌های یک طرفه که به افسردگی، افت تحصیلی و ... انجامید. هیچ کدام ابتدا فکر نمی‌کردند که کارشان به این سرانجام خواهد رسید. خیلی‌هایشان فکر می‌کردند که جنبه و شعور کافی را دارند اما عاشق شدند بدون اینکه دست خودشان باشد. فرصت‌های ازدواج را از دست دادند چون در فکر فلان دوست‌شان بودند که شاید روزی به او برسند. اگر شما می‌توانید معصومیت‌های از دست رفته را بازگردانید بگویید دوستی دختر و پسر صحیح است. اگر التیام معصومیت‌های از دست رفته به دست خداست، حرف خدا را گوش کنید.

شما قرار فردا تو اجتماع رفت و امد کنید شاید شرایط پیش امد که اصلا شریکت همکارت یه خانم شد نباید بدونی چجور برخورد کنی ؟؟؟ و مگه گناه که با یه خانم شریک بشید و هم صحبت بشید ,؟ ؟؟؟مگه قرار به روابط نامشروع ختم بشه ؟؟؟؟!!! اگر قرار باشه روابط دختر و پسر گناه باشه پس شراکت یه خانم و اقا هم گناه یه دختری هم کلاسی من هست میییییگه چررررا پسره امده ازت شارژر میگیره یا چرا تو ازش خودکار میگیری این حتما رو تو منظور داره وای خدااا من این ادمو کجا دلم بذارم ؟؟؟ انقد ذهنش پوسیدست ؟؟ پسره بهش سلام میکنه میگه وای این منو میخواد دختره تعریف میکنه میگه مامان بابام نمیذارن زودتر از خودشون به پسر خالم سلام کنم نمیذارن تنهایی بازار برم اخه یه دختری که با همچین تفکر و عقیده پوسیده ای تو خانواده بزرگ میشه معلوم ولی میاد دانشگاه تو یه محیط که پسر هم هست یه دونفر بهم سلام کنن هزار تا فکر کثیف به ذهنش میرسه وای خدا یه باز داشتم به دوستام میگفتم نگاه اقای فلانی پیام داده میگه استاد امروز امتحان نمیگیره دختره میییگه واااااای بهم پیییام میدید؟؟ از استاد یه سوال پرسیده بود استاد جوابش داده بود بهش شب بخیر گفته بوددد ایییین امده بود میگفت واااییی استاد بهم شب بخیر گفته هنوز که هنوز یادم میاد دلم میخواد دختره رو له کنم بعله این دخترم از یه خانواده متعصب مذهبی چشم به جهان گشوده حالا یه وارد یه اجتماع به نام دانشگاه شده عقده ای شده و همه چیز براش عجیب غریب شده الان بین همه ماهم کسی که دوست پسر داره و عاشقش هم شده همین دخترست با پسر خالش
    بنده هم الان در اجتماع هستم، دختر عمو، دختر دایی، دختر عمه، همکلاسی و همکار خانم هم دارم. می‌دانم هم که چه جه جور صحبت و برخورد کنم. افراد زیادی می‌شناسم در دانشگاه و در بیرون (شما هم حتما می‌شناسید) که خیلی مذهبی هستند اما می‌دانند با جنس مخالف در محل کار، در فامیل یا در دانشگاه چگونه در حد ضرورت برخورد و صحبت کنند. راجع به مثالی که زدید و مثل همیشه با یک مثال آن هم از نادرترین نوع همه مذهبی‌ها و ذهن آنها خراب معرفی شد. اتفاقا در دانشگاه بیشتر دانشجوهای غیرمذهبی ذهن‌شان خراب است و دنبال به قول معروف مُخ زدن هستند. کم پسرهایی ندیدم که با مثال و استدلال‌های شبیه شما در این بحث‌ها شرکت می‌کردند و می‌کنند اما در بحث‌های خصوصی راجع به دخترها و اینکه چگونه مُخ آنها را بزنند صحبت می‌کردند. اتفاقا بنده همان مثال شما را از معلم زبان‌مان در موسسه زبان کیش شنیدم. می‌گفت هر وقت یک مردی به یک زنی یک خودکار تعارف کرد، بدانید امید به رابطه جنسی دارد. اتفاقا خیلی مرد متمدن و امروزی هم بود. حالا ذهن چه کسی خراب است؟
    با اقای تجربه هم موافقم فکر نکنید اون موقع زندگی ها پایدارتر بود از ترس طلاق و حرف مردم کسی جرعت نمیکردن از بس تو سرشون میزدن با لباس عروس رفتی با کفن میایی صدتا تا یکیشون هم راضی نبودن واقعا
    آقای تجربه یک حرفی زدند و بعد نتیجه‌ای گرفتند، شما هم تایید کردید. تا دلتان بخواهد خانواده مذهبی، نیمه مذهبی و غیرمذهبی می‌شناسم که از زندگی‌شان راضی هستند و فرزندان سالمی تحویل جامعه داده‌اند و خون دل هم نخورده‌اند. اینکه یک خانواده‌ای مشکل داشته‌اند و به علت حرف مردم طلاق نگرفتند می‌شناسم ولی به زور همان یک در صد بشوند. خانواده‌هایی هم بوده‌اند که طلاق گرفته‌اند. از برخی ازدواج‌های الان بهتر است که با همان روابط دوست دختر و پسری حاصل شده و بعد از شش ماه یا نهایت دو سه سال به طلاق منجر می‌شود.

من با روابط بسته و خیلی ازاد که باعث بی بند و باری هم بشه مخالفم هرچیزییی حد تعادلش خوبه و شعور بالا همین ولی همه اینا باید از همون بچگی کار شه نه یهویی یه دختر که تو سن بلوغ بگیم خب بذاریم وارد اجتماع بشه چون همین دختر اولین پسری که بهش سلام کرد وابستش میشه تو همین سایت هم پره از اینجور ادم ها حتما بخونید
    اینکه شما با روابط آزاد مخالفید یا حد تعادل رو خوب می‌دانید، خیلی خوب است. اما حد تعادل چیست؟ مبنای مخالفت شما با روابط آزاد چیست؟ برای لحظه‌ای شما را به خواندن صحبت یکی از انسان‌های بی‌دین در زیر جلب می‌کنم:
    چه اشکالی دارد یک پسر با چند دختر دوست باشد؟ عاشق همه آنها باشد؟ با همه آنها هم رابطه جنسی داشته باشد؟ همه موارد پزشکی را رعایت کند که موجب بیماری مقاربتی یا بارداری نشود؟ با آنها ازدواج نکند ولی همه آنها را عاشقانه دوست داشته باشد و برای همه وقت بگذارد؟ حتی آن دخترها هم با چند پسر اینگونه باشند؟ همه هم راضی باشند؟ واقعا چه اشکالی دارد؟ هم نیاز جنسی‌شان برطرف می‌شود و هم شکست عشقی تجربه نمی‌کنند؟ الان در غرب برخی بازیگرهای فیلم‌های ... همسر و فرزند دارند. هم صاحب خانواده هستند و هم زندگی موفقی دارند.
    حال شما با چه استدلالی پاسخ این بی‌دین را می‌دهید؟ چگونه حد تعادل را برای او مشخص می‌کنید؟

ویرایش توسط hamdask : 01-15-2017 در ساعت 12:47 AM

18. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    پدر و مادرهای گذشته زندگی پایدارشون بیشتر بخاطر این بود که خون دل میخوردن اما چیزی نمیگفتن یا از هم جدا نمیشدن، معنیش این نبود که همدیگرو شناختن و میدونن مسئولیتشون در قبال همدیگه چیه
    با سلام،
    تا دلتان بخواهد خانواده مذهبی، نیمه مذهبی و غیرمذهبی می‌شناسم که از زندگی‌شان راضی هستند و فرزندان سالمی تحویل جامعه داده‌اند و خون دل هم نخورده‌اند. اینکه یک خانواده‌ای مشکل داشته‌اند و به علت حرف مردم طلاق نگرفتند می‌شناسم ولی به زور همان یک در صد بشود. خانواده‌هایی هم بوده‌اند که طلاق گرفته‌اند. از برخی ازدواج‌های الان بهتر است که با همان روابط دوست دختر و پسری حاصل شده و بعد از شش ماه یا نهایت دو سه سال به طلاق منجر می‌شود.

19. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با سلام،
    تا دلتان بخواهد خانواده مذهبی، نیمه مذهبی و غیرمذهبی می‌شناسم که از زندگی‌شان راضی هستند و فرزندان سالمی تحویل جامعه داده‌اند و خون دل هم نخورده‌اند. اینکه یک خانواده‌ای مشکل داشته‌اند و به علت حرف مردم طلاق نگرفتند می‌شناسم ولی به زور همان یک در صد بشود. خانواده‌هایی هم بوده‌اند که طلاق گرفته‌اند. از برخی ازدواج‌های الان بهتر است که با همان روابط دوست دختر و پسری حاصل شده و بعد از شش ماه یا نهایت دو سه سال به طلاق منجر می‌شود.

طلاق گرفتن بهتر از یه عمر خون دل خوردنه

تازه شما اصلا منظور این تاپیکو نمیفهمید و حواستون کاملا به رابطه جنسی هست نه چیزای دیگه

اون خانواده های مذهبی که میگین رو فقط ظاهر زندگیشونو دیدین، از باطنش خبر ندارین که چی میگذره

بهرحال در دنیای امروز آشنایی قبل ازدواج نباشه زندگی به بن بست میخوره

تازه در دنیایی که آقا و خانم هر دو شاغل هستن و هر روز با چندین جنس مخالف روبرو میشن، اینا نباید طرز رفتار با همدیگرو بدونن و فقط به عنوان ابزار لذت جنسی به همدیگه نگاه نکنن؟

طرف هر روز صد نفر جنس مخالف رو میبینه و حرف میزنه اونوقت موقع ازدواجش بره یکیو که هیچوقت ندیده و هیچ شناختی حتی بصورت جزئی ازش نداره رو بگیره؟

من خودم اون روشو چند بار امتحان کردم و دیدم نمیشه، یا خانواده ها زیادی دخالت میکنن و یا اصلا دختر و پسر از همدیگه خوششون نمیاد

دنیایی که شما ازش حمایت میکنی باعث میشه دو جنسیت مرد و زن، همیشه همدیگرو فقط به چشم ابزار لذت جنسی ببینن نه یک انسان چون هیچ شناختی از هم ندارن و طرز بخورد با همدیگرو نمیدونن

البته شما از این ور افتادین، اون به قول شما بی دین هم از اون طرف افتاده، اونم درست نیست
    ویرایش توسط Experience : 01-10-2017 در ساعت 03:31 AM

20. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

با سلام،
    شما آن قدر مطالب گفتید که نمی‌دانم کدام را پاسخ بدهم. اما بد نیست مطالب شما را یک به یک پاسخ بدهم چون این نوع حرف‌ها برای بنده اصلا غریب نیست.

بنده گفتم دوستی پسر و دختر صحیح نیست. دوست بودن با همکار یا همکلاس بودن تفاوت دارد. انسان با دوست خود بازی می‌کند، کوه و سینما می‌رود، شوخی می‌کند، ممکن است به خانه هم رفت و آمد کنند و غیره. حال شما یک مرجع تقلید معرفی کنید که گفته باشد مثلا شوخی یا بازی یا ... با نامحرم صحیح است یا خیر؟ یا همان دوستی دختر و پسر صحیح است؟ بنده این حرف را از خودم نگفتم. راجع به این مطلب در سایت مراجع مختلف مطالعه کردم و به ضرس قاطع همه دوستی دختر و پسر را جایز ندانسته‌اند. یا مثلا وقتی حضرت رسول (ص) گفته‌اند که نگاه به نامحرم تیر زهرآگین از سوی شیطان است. خوب بنده که از خودم نگفتم، سخن رسول است. نمی‌دانم شاید بشود دختر و پسری دوست شوند بدون اینکه به هم نگاه کنند.

چون به هرحال فضای مجازی هم یه نوع اجتماع والله من تو همین سایت کلی با پسرا. و دخترا در ارتباطم تلفنی حتما قرار بیرونی بذارن بیرون میریم هم با بچه های دانشگاه فامیل و و و. و هیچ وقتم نه رابطه نا مشروعی به وجود امده نه این ذهن های خراب

(زمانی راجع به خوردن مشروب برخی همین جنبه داشتن را می‌گفتند. می‌گفتند اگر آدم جنبه داشته باشد و خیلی مست نکند خوردن مشروب اشکالی ندارد. در حالی که در دین یک قطره مشروب هم جایز نیست).
    روابط اجتماعی با دوستی تفاوت دارد. مشکل دیگر اینجاست که خیلی‌ها فکر می‌کنند فقط رابطه جنسی مشکل دارد. در حالی که در حدیث بالا حضرت رسول (ص) می‌توانست به صراحت بگوید برقراری رابطه جنسی غیر ازدواج مشکل دارد. اتفاقا یک نکته مهم در حدیث به نگاه معطوف است. انسان‌ها با نگاه (به صورت) عاشق می‌شوند، کمتر انسانی با نگاه (به صورت) تحریک جنسی می‌شود. تو همین سایت یا سایت‌های مشابه می‌توانید مطالب زیادی پیدا کنید راجع به عشق‌هایی که به از دست رفتن معصومیت (چه دختر و چه پسر) انجامید. یا عشق‌های یک طرفه که به افسردگی، افت تحصیلی و ... انجامید. هیچ کدام ابتدا فکر نمی‌کردند که کارشان به این سرانجام خواهد رسید. خیلی‌هایشان فکر می‌کردند که جنبه و شعور کافی را دارند اما عاشق شدند بدون اینکه دست خودشان باشد. فرصت‌های ازدواج را از دست دادند چون در فکر فلان دوست‌شان بودند که شاید روزی به او برسند. اگر شما می‌توانید معصومیت‌های از دست رفته را بازگردانید بگویید دوستی دختر و پسر صحیح است. اگر التیام معصومیت‌های از دست رفته به دست خداست، حرف خدا را گوش کنید.

شما قرار فردا تو اجتماع رفت و امد کنید شاید شرایط پیش امد که اصلا شریکت همکارت یه خانم شد نباید بدونی چجور برخورد کنی ؟؟؟ و مگه گناه که با یه خانم شریک بشید و هم صحبت بشید ,؟ ؟؟؟مگه قرار به روابط نامشروع ختم بشه ؟؟؟؟!!! اگر قرار باشه روابط دختر و پسر گناه باشه پس شراکت یه خانم و اقا هم گناه یه دختری هم کلاسی من هست میییییگه چررررا پسره امده ازت شارژر میگیره یا چرا تو ازش خودکار میگیری این حتما رو تو منظور داره وای خدااا من این ادمو کجا دلم بذارم ؟؟؟ انقد ذهنش پوسیدست ؟؟ پسره بهش سلام میکنه میگه وای این منو میخواد دختره تعریف میکنه میگه مامان بابام نمیذارن زودتر از خودشون به پسر خالم سلام کنم نمیذارن تنهایی بازار برم اخه یه دختری که با همچین تفکر و عقیده پوسیده ای تو خانواده بزرگ میشه معلوم ولی میاد دانشگاه تو یه محیط که پسر هم هست یه دونفر بهم سلام کنن هزار تا فکر کثیف به ذهنش میرسه وای خدا یه باز داشتم به دوستام میگفتم نگاه اقای فلانی پیام داده میگه استاد امروز امتحان نمیگیره دختره میییگه واااااای بهم پیییام میدید؟؟ از استاد یه سوال پرسیده بود استاد جوابش داده بود بهش شب بخیر گفته بوددد ایییین امده بود میگفت واااییی استاد بهم شب بخیر گفته هنوز که هنوز یادم میاد دلم میخواد دختره رو له کنم بعله این دخترم از یه خانواده متعصب مذهبی چشم به جهان گشوده حالا یه وارد یه اجتماع به نام دانشگاه شده عقده ای شده و همه چیز براش عجیب غریب شده الان بین همه ماهم کسی که دوست پسر داره و عاشقش هم شده همین دخترست با پسر خالش
    بنده هم الان در اجتماع هستم، دختر عمو، دختر دایی، دختر عمه، همکلاسی و همکار خانم هم دارم. می‌دانم هم که چه جه جور صحبت و برخورد کنم. افراد زیادی می‌شناسم در دانشگاه و در بیرون (شما هم حتما می‌شناسید) که خیلی مذهبی هستند اما می‌دانند با جنس مخالف در محل کار، در فامیل یا در دانشگاه چگونه در حد ضرورت برخورد و صحبت کنند. راجع به مثالی که زدید و مثل همیشه با یک مثال آن هم از نادرترین نوع همه مذهبی‌ها و ذهن آنها خراب معرفی شد. اتفاقا در دانشگاه بیشتر دانشجوهای غیرمذهبی ذهن‌شان خراب است و دنبال به قول معروف مُخ زدن هستند. کم پسرهایی ندیدم که با مثال و استدلال‌های شبیه شما در این بحث‌ها شرکت می‌کردند و می‌کنند اما در بحث‌های خصوصی راجع به دخترها و اینکه چگونه مُخ آنها را بزنند صحبت می‌کردند. اتفاقا بنده همان مثال شما را از معلم زبان‌مان در موسسه زبان کیش شنیدم. می‌گفت هر وقت یک مردی به یک زنی یک خودکار تعارف کرد، بدانید امید به رابطه جنسی دارد. اتفاقا خیلی مرد متمدن و امروزی هم بود. حالا ذهن چه کسی خراب است؟

آقای تجربه یک حرفی زدند و بعد نتیجه‌ای گرفتند، شما هم تایید کردید. تا دلتان بخواهد خانواده مذهبی، نیمه مذهبی و غیرمذهبی می‌شناسم که از زندگی‌شان راضی هستند و فرزندان سالمی تحویل جامعه داده‌اند و خون دل هم نخورده‌اند. اینکه یک خانواده‌ای مشکل داشته‌اند و به علت حرف مردم طلاق نگرفتند می‌شناسم ولی به زور همان یک در صد بشوند. خانواده‌هایی هم بوده‌اند که طلاق گرفته‌اند. از برخی ازدواج‌های الان بهتر است که با همان روابط دوست دختر و پسری حاصل شده و بعد از شش ماه یا نهایت دو سه سال به طلاق منجر می‌شود.
    من با روابط بسته و خیلی ازاد که باعث بی بند و باری هم بشه مخالفم هرچیزییی حد تعادلش خوبه و شعور بالا همین ولی همه اینا باید از همون بچگی کار شه نه یهویی یه دختر که تو سن بلوغ بگیم خب بذاریم وارد اجتماع بشه چون همین دختر اولین پسری که بهش سلام کرد وابستش میشه تو همین سایت هم پره از اینجور ادم ها حتما بخونید
    اینکه شما با روابط آزاد مخالفید یا حد تعادل رو خوب می‌دانید، خیلی خوب است. اما حد تعادل چیست؟ مبنای مخالفت شما با روابط آزاد چیست؟ برای لحظه‌ای شما را به خواندن صحبت یکی از انسان‌های بی‌دین در زیر جلب می‌کنم:
    چه اشکالی دارد یک پسر با چند دختر دوست باشد؟ عاشق همه آنها باشد؟ با همه آنها هم رابطه جنسی داشته باشد؟ همه موارد پزشکی را رعایت کند که موجب بیماری مقاربتی یا بارداری نشود؟ با آنها ازدواج نکند ولی همه آنها را عاشقانه دوست داشته باشد و برای همه وقت بگذارد؟ حتی آن دخترها هم با چند پسر اینگونه باشند؟ همه هم راضی باشند؟ واقعا چه اشکالی دارد؟ هم نیاز جنسی‌شان برطرف می‌شود و هم شکست عشقی تجربه نمی‌کنند؟ الان در غرب برخی بازیگرهای فیلم‌های ... همسر و فرزند دارند. هم صاحب خانواده هستند و هم زندگی موفقی دارند.
    حال شما با چه استدلالی پاسخ این بی‌دین را می‌دهید؟ چگونه حد تعادل را برای او مشخص می‌کنید؟

کاش یکم فنتت کوچیکتر و کور شدم

متاسفانه شما همه مسئله رو باهم قاطی پاتی کردید شما اصلا نمیدونید منظور این تایپک چیه چه نوع دوستی داره میگه

همش میگید عاشقی و دوستی چندتا پسر با دختر و اینا. و و و

درضمن ادم های مذهبی ذهنیت خراب تری دارن فکرشون در همه موارد ختم میشه به جنسی ظاهر و نبین شما درافکار اینها نیستید با طرز حرف زدنشونم میتونید تشخیص بدید

تریج میدم بحث نکنم وقتی حرفمو نفهمیدید روز خوبی داشته باشید یا علی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

22. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

با سلام،
    سلام دوست عزیز
    ببین کی گفته همه ی این ازدواج ها بعد از دو سه سال به طلاق منجر میشن؟ من الان یه دختر پنج ساله دارم و رابطم با زن و بچم روز به روز بهتر میشه ضمنا بقیه دوستانم هم که ازدواج دانشگاهی داشتن همینطور
    ما اون زمان چشم و گوش بسته بودیم و ضمنا آدم چندان مذهبی هم نبودم و از اینکه با یه دختر تو یه جای خلوت بودم اصلا احساس گناه نمیکردم کاری هم نداشتم مردم چی میگن و واقعا برای همسرم هم اون زمان خوب بود دختر تو شهر غریب خب واقعا با این اراذل اوباش میتونه براش سخت باشه من همیشه هواش رو داشتم مثل بقیه دوستام و دوست دخترهاشون شما به عنوان یه مرد باید با نگاهت تو خیابون به خانم ها حس امنیت بدی
    منم مثل همه به جنس مخالف تمایل داشتم و همه دختر ها هم به جنس مخالف تمایل دارن و هرکی بگه ندارم بیماره خوب این تمایل مارو کشوند به سمت هم و هدف ها اصلا ازدواج و عشق بازي و... نبود یه دوستی ساده بعدا ها که شناخت ما از هم بیشتر شد و فهمیدیم تو ابعادی باهم اشتراک داریم عشق کم کم بوجود اومد اینایی که میگم الان تو همه دانشگاههای بزرگ مثل شیراز تهران اصفهان تبریز.... هست
    و همینطور که تو صفحه شش گفتم کمترین فایده این رابطه واسه من این بوده که من الان خانمم و دختر کوچیکم رو خیلی خوب و خیلی بیشتر از اون حدی که پدرم مادر و خواهرم رو میشناخت میشناسم و تو برخی شرایط با مثل مثالی که زدم واقعا میدونم باید چطور برخورد کنم
    و نتیجش شده یه زندگی خوب خداروشکر راضی هستم

24. کاربران زیر از ali001 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33310
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من ، واقعا به نظر من ، این دوستایی که میگن مشکل از دینه ، اشتباه میکنن .
    مثلا ما خیلی از اشتباهاتی که تو جامعه رخ میده رو میندازیم گردن دین .
    اینجا کی رفته روی روابط دختر و پسر توی اسلام تحقیق کنه . ببینه اسلام چی میگه . به نظر من ، ما ها هنوز توی خیلی از مسایل نتونستیم کارکرد واقعی دین رو پیاده سازی کنیم . صرفا از یه سری چیزا که دور وبرمون می بینم اظهار نظر می کنیم .
    خدایی کی رفته ببینه اسلام راجع اینکه چجوری دو نفر با هم ازدواج کنن ( منظروم شرایط و این حرفاست ) تحقیق کنه بعد ازدواج کنه . متاسفانه هرکی هرکی شد .

26. کاربران زیر از mrcode بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mrcode نمایش پست ها
    به نظر من ، واقعا به نظر من ، این دوستایی که میگن مشکل از دینه ، اشتباه میکنن .
    مثلا ما خیلی از اشتباهاتی که تو جامعه رخ میده رو میندازیم گردن دین .
    اینجا کی رفته روی روابط دختر و پسر توی اسلام تحقیق کنه . ببینه اسلام چی میگه . به نظر من ، ما ها هنوز توی خیلی از مسایل نتونستیم کارکرد واقعی دین رو پیاده سازی کنیم . صرفا از یه سری چیزا که دور وبرمون می بینم اظهار نظر می کنیم .
    خدایی کی رفته ببینه اسلام راجع اینکه چجوری دو نفر با هم ازدواج کنن ( منظروم شرایط و این حرفاست ) تحقیق کنه بعد ازدواج کنه . متاسفانه هرکی هرکی شد .
    موافقم همه چی باید رو اصول باشه و این اصول رو دین اسلام بخوبی توضیح داده و ماییم که دنبالش نرفتیم

حتی میشه از قبل ازدواج مشخصات بچه ای که قراره به دنیا بیاد رو تعیین کنیم، و برای این کار باید بدونیم چطور زنی بگیریم که بتونه پسر یا دختر به دنیا بیاره

همه چی یاد داده شده پس نقصها و کم کاریهای خودمونو به گردن دین نندازیم

مسلما دین برا روابط دختر و پسر یه رابطه خشک نخواسته، توی سریال مریم مقدس یه زنی جلوی معبد ساکن بود و حضرت زکریا بعضی وقتا میرفت و باهاش حرف میزد، اگه ارتباط با نامحرم جوری که میگن کلا غیرمجاز هست پس اونجا چرا یه پیامبر رو موقع حرف زدن با نامحرم نشون میدن

این نشون میده آدمی که جسم و روحش نرمال باشه و تعادل داشته باشه اینکه طرف صحبتش یه جنس مخالف هست هیچ لرزشی درش بوجود نمیاره
    ویرایش توسط Experience : 01-14-2017 در ساعت 12:18 AM

28. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام،
    سلام اتفاقا تو همین قم که من زندگی میکنم و مذهبی ترین شهر ایرانه چه بسا خانواده های مذهبی دیدم که مرده صیغه های ساعتی میکنه و زن و بچه اش هم در ارامش زندگی میکنن و هیچ بویی از این ماجرا نبرده اند.خوب یا بد بودن مذهبی یا غیر مذهبی نداره این اقا که خودش زننده تاپیکه مگه خیلی مذهبی بوده؟مثل ادم با دوست دخترش ازدواج کرده و زندگی خوبی هم دارن خداروشکر.ببینید شما به مذهب کاری نداشته باش انسانیت رو نگاه کنید اصلا دین هم برای انسانیت اومده نه اعمال ظاهری و حرفای غلنبه سلنبه و مخالفت.ادمی که انسانیت داره به خودش اجازه سواستفاده از دیگران رو نمیده اجازه بازی با احساسات ینفرو نمیده و.....مهم انسانیته.
    ویرایش توسط saba95 : 01-14-2017 در ساعت 12:35 AM

30. 2 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط saba95 نمایش پست ها
    سلام اتفاقا تو همین قم که من زندگی میکنم و مذهبی ترین شهر ایرانه چه بسا خانواده های مذهبی دیدم که مرده صیغه های ساعتی میکنه و زن و بچه اش هم در ارامش زندگی میکنن و هیچ بویی از این ماجرا نبرده اند.خوب یا بد بودن مذهبی یا غیر مذهبی نداره این اقا که خودش زننده تاپیکه مگه خیلی مذهبی بوده؟مثل ادم با دوست دخترش ازدواج کرده و زندگی خوبی هم دارن خداروشکر.ببینید شما به مذهب کاری نداشته باش انسانیت رو نگاه کنید اصلا دین هم برای انسانیت اومده نه اعمال ظاهری و حرفای غلنبه سلنبه و مخالفت.ادمی که انسانیت داره به خودش اجازه سواستفاده از دیگران رو نمیده اجازه بازی با احساسات ینفرو نمیده و.....مهم انسانیته.
    با موضوع تاپیک کاری ندارم ؛ ولی با این جمله چرا !
    "دین برای انسانیت اومده"
    جمله ای که سال هاست تو جوامع غربی وجود داره و تو این 2 سال هم به لطف فضای مجازی و رسانه بین مردم ما رواج پیدا کرده
    کسی منکر این نیست که دین برای انسانیت اومده ؛ ولی انسانیت یک تعریفی داره و دین این تعاریف رو مشخص کرده و هدف دین تعریف همین معیار هاست
    انسانیت یعنی اینکه همه پذیرفتن که دزدی اشتباهه ، قتل اشتباهه ، بی احترامی به دیگران اشتباهه و ... و هر دینی هم این موارد رو تاکید کرده.
    ولی انسانیت رو چه کسی تعریف کرده ؟!!!!
    انسانیت رو عقل بشر تعریف کرده و هیچ متر و معیاری نداره . تو حوزه انسانیت من ؛ فرضا تعریف شده که من میتونم هر هفته با یه خانومی باشم !
    شما با چه دلیلی میتونید عمل من رو نقض کنید ؟!
    با 2 دلیل :
    1- نوشته ها و تعاریف دینی و مذهب
    2- عقل خودتون و مشاهداتتون از جامعه (انسانیت)
    عملی که شما با هر دو مورد میتونید نقضش کنید ؛ ولی من رو صرفا دلیل اول میتونه قانع کنه ، نه دومی ! چون عقل من این کار رو درست میدونه
    پس نتیجه میگیریم ک تفکرات هر شخص انسانیت رو براش تعریف میکنه ... که هیچ وقت نمیتونه معیار صحیحی برای انتخاب باشه . حتی اگر 99 درصد جامعه هم بگن اشتباهه ، بازم دلیلی برای اشتباه بودنش نیست
    یک رئیس جمهور با 99 درصد آرا پیروز انتخابات میشه ؛ ولی آیا لزوما بهترین گزینه برای انتخاب شدن بوده ؟! یا صرفا طرفداری اکثریت رو داشته ؟!
    پس ممکنه شخصی که هیچ رائ هم نیاورده باشه ؛ میتونسته بهترین گزینه پیش رو باشه !
    پس عوام و اکثریت؛ و عقل و استنباط های شخصی هر شخص، نمیتونن تعریف کننده انسانیت باشن .
    در نتیجه انسانیت کاملااااا بی معنا و مفهومه !!
    هر شخصی که بخواد *درست و بی آلایش* زندگی کنه ؛ 3 راه پیش روشه :
    1- کاملا دینی و مذهبی و پیرو دستورات دینیش
    2- پلورالیسم
    3- آتئیسم
    چیزی که امروز جامعه ما به اسم انسانیت میشناسه ؛ شبیه به پلورالیسم هست . منتهی با 180 درجه تفاوت
    حداقل 99 درصد از ماهایی که از واژه انسانیت استفاده میکنیم نمیدونم که حتی همین واژه انسانیت چه معنا و مفهومی پشتش هست و اون رو صرفا واژه ای برای بیان رفتار درست و پسندیده میدونیم
    تفاوت های خیلی فاحشی بین تعریف امروزی این واژه و تعریف اصلیش وجود داره .
    ماها وقتی جایی که به نفعمون باشه و با عقیدمون مغاییرتی نداشته باشه ، پیروی 1 هستیم
    وقتی صرفا کوچکترین تفاوتی با خلق و خومون پیدا کنیم ، سرپوش انسانیت رو روی قضیه میزاریم
    توی 1 مسیر و 0.5 مسیر نمیشه زندگی کرد ؛ یا 1 باشیم ؛ یا با تحقیق 2 بشیم تا مسیر و هدف زندگیمون رو بفهمیم !!

32. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

موافقم همه چی باید رو اصول باشه و این اصول رو دین اسلام بخوبی توضیح داده و ماییم که دنبالش نرفتیم

حتی میشه از قبل ازدواج مشخصات بچه ای که قراره به دنیا بیاد رو تعیین کنیم، و برای این کار باید بدونیم چطور زنی بگیریم که بتونه پسر یا دختر به دنیا بیاره

همه چی یاد داده شده پس نقصها و کم کاریهای خودمونو به گردن دین نندازیم

مسلما دین برا روابط دختر و پسر یه رابطه خشک نخواسته، توی سریال مریم مقدس یه زنی جلوی معبد ساکن بود و حضرت زکریا بعضی وقتا میرفت و باهاش حرف میزد، اگه ارتباط با نامحرم جوری که میگن کلا غیرمجاز هست پس اونجا چرا یه پیامبر رو موقع حرف زدن با نامحرم نشون میدن

این نشون میده آدمی که جسم و روحش نرمال باشه و تعادل داشته باشه اینکه طرف صحبتش یه جنس مخالف هست هیچ لرزشی درش بوجود نمیاره
    الان سال هااست که همه میدونن دختر یا پسر شدن بچه اصلا وابسته به زن نیست چون زن فقط کروموزم x تولید میکنه ولی مرد xy داره پس اگه قرار باشه بچه دختر یا پسر باشه این مرده که تایین میکنه

34. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    "دین برای انسانیت اومده"
    .
    .
    .
    توی 1 مسیر و 0.5 مسیر نمیشه زندگی کرد ؛ یا 1 باشیم ؛ یا با تحقیق 2 بشیم تا مسیر و هدف زندگیمون رو بفهمیم !!
    اینجا منظور از انسانیت همون روش درست زندگی کردنه( اخلاق ) که دین مشخص کرده و البته که اکثر مردم اعم از مذهبی و غیرمذهبی درست انجامش نمیدن

35. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

الان سال هااست که همه میدونن دختر یا پسر شدن بچه اصلا وابسته به زن نیست چون زن فقط کروموزم x تولید میکنه ولی مرد xy داره پس اگه قرار باشه بچه دختر یا پسر باشه این مرده که تایین میکنه
    منظور من فقط دختر یا پسر بودن بچه نبود

منظور من کلا تعیین خصوصیات بچه بود حتی خصوصیات اخلاقی مثل شجاع بودن یا سیاست مدار بودنش و هر چی که شما مد نظرتون باشه

و اینا به خصوصیات زنی که به ازدواج مرد درمیاد ارتباط پیدا میکنه و به خیلی چیزای دیگه و البته به خصوصیات خود مرد
    ویرایش توسط Experience : 01-14-2017 در ساعت 04:07 PM

37. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 73

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

سلام دوست عزیز
    ببین کی گفته همه ی این ازدواج ها بعد از دو سه سال به طلاق منجر میشن؟ من الان یه دختر پنج ساله دارم و رابطم با زن و بچم روز به روز بهتر میشه ضمنا بقیه دوستانم هم که ازدواج دانشگاهی داشتن همینطور
    ما اون زمان چشم و گوش بسته بودیم و ضمنا آدم چندان مذهبی هم نبودم و از اینکه با یه دختر تو یه جای خلوت بودم اصلا احساس گناه نمیکردم کاری هم نداشتم مردم چی میگن و واقعا برای همسرم هم اون زمان خوب بود دختر تو شهر غریب خب واقعا با این اراذل اوباش میتونه براش سخت باشه من همیشه هواش رو داشتم مثل بقیه دوستام و دوست دخترهاشون شما به عنوان یه مرد باید با نگاهت تو خیابون به خانم ها حس امنیت بدی
    منم مثل همه به جنس مخالف تمایل داشتم و همه دختر ها هم به جنس مخالف تمایل دارن و هرکی بگه ندارم بیماره خوب این تمایل مارو کشوند به سمت هم و هدف ها اصلا ازدواج و عشق بازي و... نبود یه دوستی ساده بعدا ها که شناخت ما از هم بیشتر شد و فهمیدیم تو ابعادی باهم اشتراک داریم عشق کم کم بوجود اومد اینایی که میگم الان تو همه دانشگاههای بزرگ مثل شیراز تهران اصفهان تبریز.... هست
    و همینطور که تو صفحه شش گفتم کمترین فایده این رابطه واسه من این بوده که من الان خانمم و دختر کوچیکم رو خیلی خوب و خیلی بیشتر از اون حدی که پدرم مادر و خواهرم رو میشناخت میشناسم و تو برخی شرایط با مثل مثالی که زدم واقعا میدونم باید چطور برخورد کنم
    و نتیجش شده یه زندگی خوب خداروشکر راضی هستم
    با سلام،

مطالبي كه نوشتم بيشتر به اين دليل بود كه اگر كسي كه برايش مسلماني جدي است، حداقل نظر دينش را بداند. در همين موضوع بعضي مطالبي نوشته بودند كه دوستي پسر و دختر مشكلي ندارد و بنده هم تنها تاكيدم اين اين بود كه دوستي دختر و پسر از نظر اسلام جايز نيست. چون مطلبي است كه اغلب مي‌دانند ولي به مرور زمان به علت بعضي توجيه‌ها (كه در نوشته‌هايي در همين موضوع ديده مي‌شود) و يا شرايط جامعه و دانشگاه‌ها و البته جاذبه جنس مخالف، فراموش مي‌شود يا به فراموشي زده مي‌شود. نكته‌اي كه خواستم بگويم اين است كه فرض كنيم يك پسري به خاطر اينكه دختري درسش خوب است، مي‌خواهد با او دوست بشود. از اعماق دل هم هيچ نيت ديگري (چه احساسي و چه غير احساسي) ندارد و خدا هم به نيت او كاملاً گواه است. از نظر دين اين دوستي هم جايز نيست. يا از آن بالاتر، اصلاً پسري به قصد ازدواج و سنت رسول (ص) و براي شناخت مي‌خواهد با دختري دوست شود. باز هم جايز نيست. قطعا خیلی از دختر و پسرهایی که در دانشگاه دوست هستند هیچ نیت شومی نسبت به هم ندارند. اما دوستی‌شان از نظر دین نیست. باز هم تاكيد مي‌كنم دوست بودن با همكار يا همكلاس بودن فرق مي‌كند.

اگر كسي قصد ازدواج داشته باشد، راه صحيح ديني آن اين است كه ابتدا با خانواده دختر تماس بگيرد و در صورت رضايت آنها (براي نمونه) چند جلسه پسر و دختر با يكديگر رفت و آمد كنند (مثلا يك تا سه ماه) و نيز خانواده‌ها با هم آشنا شوند و سپس در صورت توافق اوليه چند ماهي نامزد باشند و شناخت كامل به دست آورند.

اينكه شما قبل از ازدواج با همسرتون دوست بوديد و الان زندگي خوبي داريد و انشاا... تا آخر عمر هم همين گونه خواهد بود. بنده هم گفتم برخي نه گفتم همه. اما آيا شناخت جنس مخالف فقط از طريق دوستي حاصل مي‌شود؟ آيا راه مطالعه بسته است؟ آيا همه ما تك فرزنديم و يا فقط بردار داريم؟ آيا مادر، عمه و خاله نداريم؟ آيا مشاور ازدواج نداريم؟ و مهمتر از همه آيا زمان نامزدي يا شناخت خانواده نامزد راهي به سوي شناخت نيست؟

اگر راه شناخت فقط دوستي بود، حق با شماست. اما الان افراد مؤمن و حتي خیلی (خیلی با اکثریت فرق می‌کند) از جوان‌های نيمه مؤمن و غیرمؤمن هم از طریق خانواده (و بدون دوستی قبلی) ازدواج می‌کنند و زندگی‌های پایداری هم دارند.
    ویرایش توسط hamdask : 01-15-2017 در ساعت 12:43 AM

39. بالا | پست 74

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

با سلام،
    به نظرم کاربر positive درست برداشت کرده‌اند، زیرا کاربر saba95 نوشته‌اند "شما به مذهب کاری نداشته باش انسانیت رو نگاه کنید".
    البته در محاوره انسانیت همان است که شما گفتید اما در مباحث ایدئولوژیک این کلمه ترجمه humanity یا همان اومانتیه یا انسان محوری است که متضاد خدا محوری می‌باشد.
    ویرایش توسط hamdask : 01-15-2017 در ساعت 12:59 AM

40. بالا | پست 75

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با سلام،

مطالبي كه نوشتم بيشتر به اين دليل بود كه اگر كسي كه برايش مسلماني جدي است، حداقل نظر دينش را بداند. در همين موضوع بعضي مطالبي نوشته بودند كه دوستي پسر و دختر مشكلي ندارد و بنده هم تنها تاكيدم اين اين بود كه دوستي دختر و پسر از نظر اسلام جايز نيست. چون مطلبي است كه اغلب مي‌دانند ولي به مرور زمان به علت بعضي توجيه‌ها (كه در نوشته‌هايي در همين موضوع ديده مي‌شود) و يا شرايط جامعه و دانشگاه‌ها و البته جاذبه جنس مخالف، فراموش مي‌شود يا به فراموشي زده مي‌شود. نكته‌اي كه خواستم بگويم اين است كه فرض كنيم يك پسري به خاطر اينكه دختري درسش خوب است، مي‌خواهد با او دوست بشود. از اعماق دل هم هيچ نيت ديگري (چه احساسي و چه غير احساسي) ندارد و خدا هم به نيت او كاملاً گواه است. از نظر دين اين دوستي هم جايز نيست. يا از آن بالاتر، اصلاً پسري به قصد ازدواج و سنت رسول (ص) و براي شناخت مي‌خواهد با دختري دوست شود. باز هم جايز نيست. قطعا خیلی از دختر و پسرهایی که در دانشگاه دوست هستند هیچ نیت شومی نسبت به هم ندارند. اما دوستی‌شان از نظر دین نیست. باز هم تاكيد مي‌كنم دوست بودن با همكار يا همكلاس بودن فرق مي‌كند.

اگر كسي قصد ازدواج داشته باشد، راه صحيح ديني آن اين است كه ابتدا با خانواده دختر تماس بگيرد و در صورت رضايت آنها (براي نمونه) چند جلسه پسر و دختر با يكديگر رفت و آمد كنند (مثلا يك تا سه ماه) و نيز خانواده‌ها با هم آشنا شوند و سپس در صورت توافق اوليه چند ماهي نامزد باشند و شناخت كامل به دست آورند.

اينكه شما قبل از ازدواج با همسرتون دوست بوديد و الان زندگي خوبي داريد و انشاا... تا آخر عمر هم همين گونه خواهد بود. بنده هم گفتم برخي نه گفتم همه. اما آيا شناخت جنس مخالف فقط از طريق دوستي حاصل مي‌شود؟ آيا راه مطالعه بسته است؟ آيا همه ما تك فرزنديم و يا فقط بردار داريم؟ آيا مادر، عمه و خاله نداريم؟ آيا مشاور ازدواج نداريم؟ و مهمتر از همه آيا زمان نامزدي يا شناخت خانواده نامزد راهي به سوي شناخت نيست؟

اگر راه شناخت فقط دوستي بود، حق با شماست. اما الان افراد مؤمن و حتي خیلی (خیلی با اکثریت فرق می‌کند) از جوان‌های نيمه مؤمن و غیرمؤمن هم از طریق خانواده (و بدون دوستی قبلی) ازدواج می‌کنند و زندگی‌های پایداری هم دارند.

اولا که بزرگترها اجازه نمیدن حتی یه ساعت با خیال راحت با دختر حرف بزنی

دوما در صورتی که طبق گفته دین خواستگاری انجام بشه و بعد از صحبتها و به توافق رسیدن، پسر حق داره موها و بالا تنه دخترو از پشت یه پارچه نازک ببینه، حالا اگه پسر دید و نپسندید و ازدواج نکرد میتونید هضمش کنید؟

سوما شناخت خاله و عمه که شناخت همسر نمیشه، یکیش خود من اگه همه دخترا مثل خاله ها و عمه های من باشن عمراً ازدواج نمیکنم

پس بهترین روش آشنا شدن خود دختر و پسر هست و اگه تفاهم داشتن خانواده ها رو مطلع میکنن

41. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 76

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با سلام،
    به نظرم کاربر positive درست برداشت کرده‌اند، زیرا کاربر saba95 نوشته‌اند "شما به مذهب کاری نداشته باش انسانیت رو نگاه کنید".
    البته در محاوره انسانیت همان است که شما گفتید اما در مباحث ایدئولوژیک این کلمه ترجمه humanity یا همان اومانتیه یا انسان محوری است که متضاد خدا محوری می‌باشد.
    اینجا که بحث ایدوئولوژیک نمیکنیم و فکر نکنم کسی در این تاپیک کلمه انسانیت رو به اون معنی که میگید برداشت کنه

خانم صبا منظورشون اینه که اعتقادات و میزان عبادت طرف مهم نیست، مهم اخلاق و رفتار یه نفر هست با سایر افراد
    ویرایش توسط Experience : 01-15-2017 در ساعت 01:08 AM

43. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 77

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

دقیق کجای دین گفته که این نوع دوستی ها مثل دانشگاه اشتباه ؟؟؟ کجای دین گفته یکی دختر درسش خوبه. بخواد. به یه پسر همکلاسیش دوست بشه درس یادش بده گناه ؟

تو دین فقط گفته روابط. که به رابطه نامشروع. پیدا کنه گناه ...

چرا همه چیزو بهم ربط میدید ...

خنده داره همکار گناه نیست ولی روابط دوستی در دانشگاه گناه

تفسیر های من دراوردی. که میگن همین چون خودشون تو شرایط. کاری همکاری خانم دارن گناه نیست ولی چون دوستی تو دانشگاه نداشتن گناه. هست

خدارشکر خدا نیستید انقد راحت قضاوت میکنید و نظر میدید

فقط فهمیدید گفتن روابط دختر و پسر گناه ولی نمیدونید چه نوع رابطه ای گفتن گناه و صرفا همه روابط گناه نیست

متاسفانه همیشه کلی یه نظریه میگن و میرن

دین و انقدر وحشتناک و بسته لطفا جلوه ندید

من دیگه ادامه نمیدم

ممنون از اقا علی امیدوارم همیشه کنار همسر و دخترتون نهایت خوشبختی رو احساس کنید

شب خوش. همگی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

45. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 78

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3222
    تشکـر
    356
    تشکر شده 287 بار در 145 پست
    میزان امتیاز
    11

اینجا که بحث ایدوئولوژیک نمیکنیم و فکر نکنم کسی در این تاپیک کلمه انسانیت رو به اون معنی که میگید برداشت کنه

خانم صبا منظورشون اینه که اعتقادات و میزان عبادت طرف مهم نیست، مهم اخلاق و رفتار یه نفر هست با سایر افراد
    عزیزجان من منظورم نه این تاپیک بود ، نه گفته های صبا خانم
    حرف من چیز دیگه ای هست و منظورم تمام جامعه و بحث انسانیته !
    شما میگید کسی توی این تاپیک این کلمه رو به اون شکل برداشت نمیکنه، ولی من مخالفم
    روزی که هر دینی نازل شد ، هیچکس برداشتی از دین نداشت ولی با تبلیغ و گذر زمان دین جا افتاد
    الان هم هیچکس به ظاهر برداشتی از کلمه انسانیت نداره ، ولی کم کم جای خودش رو داره پیدا میکنه
    دین میگه قبل از ازدواج با جنس مخالفت رابطه جنسی نداشته باش، ولی یه ملت در میان میگن مهم انسانیته و اینکه آزارمون به کسی نرسه و به خدا ایمان داشته باشیم و این عمل رو اشتباه نمیدونن !!
    بازم میگم ، سلقیه های شخصی و فردی در غالب کلمه ی مسخره ی "انسانیت" دارن جای دین رو به سادگی میگیرن
    با این روندی هم که کلمه انسانیت در پیش گرفته ، به زودی زود آثار دین رو کمرنگ و کمرنگ تر میکنه ...
    دین = تعریف کننده انسانیت
    انسانیت = تعریف کننده سلیقه ها و تفکراتمون
    اگر کسی میخواد انسانیت رو با دین جایگزین کنه ؛ بهتره که بدونه قبل از انسانیت ؛ یه پیش نیازی هست به اسم عقلانیت که هیچکس بهش اشاره نمیکنه
    اگر کسی تونست عقلانیت رو در پیش بگیره، بعدش بره سراغ انسانیت و بی دینی!
    منظور اصلی من جا انداختن تعریف درست این کلمه هست که همه جامعه بدون اطلاع از مفهومش داره اونو در پیش میگیره ...

47. بالا | پست 79

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

عزیزجان من منظورم نه این تاپیک بود ، نه گفته های صبا خانم
    حرف من چیز دیگه ای هست و منظورم تمام جامعه و بحث انسانیته !
    شما میگید کسی توی این تاپیک این کلمه رو به اون شکل برداشت نمیکنه، ولی من مخالفم
    روزی که هر دینی نازل شد ، هیچکس برداشتی از دین نداشت ولی با تبلیغ و گذر زمان دین جا افتاد
    الان هم هیچکس به ظاهر برداشتی از کلمه انسانیت نداره ، ولی کم کم جای خودش رو داره پیدا میکنه
    دین میگه قبل از ازدواج با جنس مخالفت رابطه جنسی نداشته باش، ولی یه ملت در میان میگن مهم انسانیته و اینکه آزارمون به کسی نرسه و به خدا ایمان داشته باشیم و این عمل رو اشتباه نمیدونن !!
    بازم میگم ، سلقیه های شخصی و فردی در غالب کلمه ی مسخره ی "انسانیت" دارن جای دین رو به سادگی میگیرن
    با این روندی هم که کلمه انسانیت در پیش گرفته ، به زودی زود آثار دین رو کمرنگ و کمرنگ تر میکنه ...
    دین = تعریف کننده انسانیت
    انسانیت = تعریف کننده سلیقه ها و تفکراتمون
    اگر کسی میخواد انسانیت رو با دین جایگزین کنه ؛ بهتره که بدونه قبل از انسانیت ؛ یه پیش نیازی هست به اسم عقلانیت که هیچکس بهش اشاره نمیکنه
    اگر کسی تونست عقلانیت رو در پیش بگیره، بعدش بره سراغ انسانیت و بی دینی!
    منظور اصلی من جا انداختن تعریف درست این کلمه هست که همه جامعه بدون اطلاع از مفهومش داره اونو در پیش میگیره ...
    تعریف من از انسانیت همون اخلاق هست که دین تعریفش کرده و عقل سلیم و انسان دارای تعادل جسمی و روحی قبولش دارن

حرف شما رو هم قبول دارم که یه عده ای به اسم انسانیت، دارن دین رو سست میکنن تا کم کم کنار گذاشته شه

ولی سوال ما توی این تاپیک اینه آیا دین هر نوع رابطه جنس مخالفو با هم منع کرده یا فقط رفتارهایی که منجر به انجام گناه میشن؟

وقتی در حدیث کساء جابر بن عبدالله انصاری میگه از فاطمه زهرا(س) شنیدم( حدیث کساء رو از حضرت زهرا شنیده و داره نقل میکنه )، خوب این معلوم میکنه اینا میتونستن با هم یه گفتگویی داشته باشن، اگه جوری که برخی از دوستان میگن رابطه زن و مرد به هر شکلی منع شده، توضیح بدن چطوریه که جابر حدیث کساء رو از حضرت زهرا نقل میکنه؟

این نشون میده بجای اینکه بیایم بین دو جنس جدایی بندازیم بهتره ظرفیتشون رو بالا ببریم تا به محض دیدن همدیگه آب از لب و لوچشون سرازیر نشه و انسانهایی با ایمان محکم باشن که گناه پیش نیاد

48. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 80

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

"دین برای انسانیت اومده"
    جمله ای که سال هاست تو جوامع غربی وجود داره و تو این 2 سال هم به لطف فضای مجازی و رسانه بین مردم ما رواج پیدا کرده
    کسی منکر این نیست که دین برای انسانیت اومده ؛ ولی انسانیت یک تعریفی داره و دین این تعاریف رو مشخص کرده و هدف دین تعریف همین معیار هاست
    انسانیت یعنی اینکه همه پذیرفتن که دزدی اشتباهه ، قتل اشتباهه ، بی احترامی به دیگران اشتباهه و ... و هر دینی هم این موارد رو تاکید کرده.
    ولی انسانیت رو چه کسی تعریف کرده ؟!!!!
    انسانیت رو عقل بشر تعریف کرده و هیچ متر و معیاری نداره . تو حوزه انسانیت من ؛ فرضا تعریف شده که من میتونم هر هفته با یه خانومی باشم !
    شما با چه دلیلی میتونید عمل من رو نقض کنید ؟!
    با 2 دلیل :
    1- نوشته ها و تعاریف دینی و مذهب
    2- عقل خودتون و مشاهداتتون از جامعه (انسانیت)
    عملی که شما با هر دو مورد میتونید نقضش کنید ؛ ولی من رو صرفا دلیل اول میتونه قانع کنه ، نه دومی ! چون عقل من این کار رو درست میدونه
    پس نتیجه میگیریم ک تفکرات هر شخص انسانیت رو براش تعریف میکنه ... که هیچ وقت نمیتونه معیار صحیحی برای انتخاب باشه . حتی اگر 99 درصد جامعه هم بگن اشتباهه ، بازم دلیلی برای اشتباه بودنش نیست
    یک رئیس جمهور با 99 درصد آرا پیروز انتخابات میشه ؛ ولی آیا لزوما بهترین گزینه برای انتخاب شدن بوده ؟! یا صرفا طرفداری اکثریت رو داشته ؟!
    پس ممکنه شخصی که هیچ رائ هم نیاورده باشه ؛ میتونسته بهترین گزینه پیش رو باشه !
    پس عوام و اکثریت؛ و عقل و استنباط های شخصی هر شخص، نمیتونن تعریف کننده انسانیت باشن .
    در نتیجه انسانیت کاملااااا بی معنا و مفهومه !!
    هر شخصی که بخواد *درست و بی آلایش* زندگی کنه ؛ 3 راه پیش روشه :
    1- کاملا دینی و مذهبی و پیرو دستورات دینیش
    2- پلورالیسم
    3- آتئیسم
    چیزی که امروز جامعه ما به اسم انسانیت میشناسه ؛ شبیه به پلورالیسم هست . منتهی با 180 درجه تفاوت
    حداقل 99 درصد از ماهایی که از واژه انسانیت استفاده میکنیم نمیدونم که حتی همین واژه انسانیت چه معنا و مفهومی پشتش هست و اون رو صرفا واژه ای برای بیان رفتار درست و پسندیده میدونیم
    تفاوت های خیلی فاحشی بین تعریف امروزی این واژه و تعریف اصلیش وجود داره .
    ماها وقتی جایی که به نفعمون باشه و با عقیدمون مغاییرتی نداشته باشه ، پیروی 1 هستیم
    وقتی صرفا کوچکترین تفاوتی با خلق و خومون پیدا کنیم ، سرپوش انسانیت رو روی قضیه میزاریم
    بی قید و بندی که شما میگید حداقل بین دو جنس اختلاف قائل نمیشه!!اما دینی که در حال حاضر تو جامعه ماست برای مردا به اسم صیغه منع نمیکنه که به قول شما تنوع بدن تو روابطشون!!!ولی برای زن ها اشکال داره.بله درسته زمانی میتونیم از دین صحبت کنیم که توی دین هیچ تبعیضی بین دو جنس نباشه و جای سوال نداشته باشه.اینو میگم فکر نکنید من کافرم من نمازامم میخونم همه رو اعمال دینی رو هم انجام میدم اما به این دینی که توی جامعه هست هیچ اعتقادی ندارم.چون توش پر از تبعیض جنسیت هست و کامل نیست.میدونید عرب ها هم همینو میگن میگن دین گفته که در اخرت زن ها سوار مرکب میشن پس به زناشون حق رانندگی نمیدن حالا بنابه حرف شما زناشون بگن که خب دین گفته پس خودمونو محروم کنیم؟!!!
    ادم یه چیزایی رو با عقلش میسنجه و میبینه جای سوال داره مگر اینکه کورکورانه تبعیت کنه.
    ویرایش توسط saba95 : 01-18-2017 در ساعت 01:47 PM

50. بالا | پست 81

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

با سلام،
    منظور من مذهبی هست که توی جامعه رواج داره.نه هر مذهبی!!!مذهبی که توی جامعه هست توش پر از تبعیض علیه زن ها هست .شما ممکنه چون مرد هستید تبیعیت کرده باشید چون همه چیو به نفع شما تموم کردن.یه زن اصلا نمیتونه به اندازه ی مرد حقوق داشته باشه من با عقلم میسنجم چیزی که کامل باشه توش عدالت هست نه تبعیض.

51. بالا | پست 82

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

منظور من مذهبی هست که توی جامعه رواج داره.نه هر مذهبی!!!مذهبی که توی جامعه هست توش پر از تبعیض علیه زن ها هست .شما ممکنه چون مرد هستید تبیعیت کرده باشید چون همه چیو به نفع شما تموم کردن.یه زن اصلا نمیتونه به اندازه ی مرد حقوق داشته باشه من با عقلم میسنجم چیزی که کامل باشه توش عدالت هست نه تبعیض.
    با سلام،
    چند تا نکته
    1- جایی که بنده زندگی می‌کنم، کمی بالاتر از مرکز تهران، تا حالا نشنیدم که کسی صیغه انجام بدهد. شنیدم فلانی دو تا زن دارد، ولی تا حالا تو آشنای دور و نزدیک، همسایه، همکار و ... حتی تو حرفهای خاله زنکی هم نشنیدم که فلانی صیغه کرده باشد. دو تا علت دارد: اول زن باید خودش راضی باشد، دوم اگر تا حال ازدواج نکرده اجازه پدرش لازم است. پدر هم از جنس مرد است و هر پدری رضایت به صیغه دخترش نمی‌شود. رنی هم که مطلقه یا بیوه است، جنس مردان را شناخته و مفتی دم به تله نمی‌دهد.

2- ظاهرا دوستی دختر و پسر مشکل ندارد ولی صیغه مشکل دارد. به نظر شما در این دو نوع رابطه احتمال سو استفاده از دختران در کدام بیشتر است؟ آیا وقتی خدا راه‌های سو استفاده از زنان را بسته است، به نفع مردان کار کرده یا زنان؟

32- حال ممکن است در عرف یا قانون موارد تبعیض آمیزی باشد، اما آن مراجعی که (یعنی همه مراجع) صیغه را مجاز می‌دانند، با من یا شما تعارف و رو در بایستی ندارند و نگاه می‌کنند به قرآن و روایات و سپس چنین حکمی می‌دهند. همان‌گونه که حکم می‌دهند دوستی دختر و پسر جایز نیست و با هیچ کس تعارف یا رو در بایستی ندارند. اگر صیغه از نظر شما تبعیض است، باید شکایت آن را پیش خدا ببرید.
    ویرایش توسط hamdask : 01-19-2017 در ساعت 12:42 AM

52. بالا | پست 83

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

دقیق کجای دین گفته که این نوع دوستی ها مثل دانشگاه اشتباه ؟؟؟ کجای دین گفته یکی دختر درسش خوبه. بخواد. به یه پسر همکلاسیش دوست بشه درس یادش بده گناه ؟

تو دین فقط گفته روابط. که به رابطه نامشروع. پیدا کنه گناه ...

چرا همه چیزو بهم ربط میدید ...

خنده داره همکار گناه نیست ولی روابط دوستی در دانشگاه گناه

تفسیر های من دراوردی. که میگن همین چون خودشون تو شرایط. کاری همکاری خانم دارن گناه نیست ولی چون دوستی تو دانشگاه نداشتن گناه. هست

خدارشکر خدا نیستید انقد راحت قضاوت میکنید و نظر میدید

فقط فهمیدید گفتن روابط دختر و پسر گناه ولی نمیدونید چه نوع رابطه ای گفتن گناه و صرفا همه روابط گناه نیست

متاسفانه همیشه کلی یه نظریه میگن و میرن

دین و انقدر وحشتناک و بسته لطفا جلوه ندید

من دیگه ادامه نمیدم

ممنون از اقا علی امیدوارم همیشه کنار همسر و دخترتون نهایت خوشبختی رو احساس کنید

شب خوش. همگی
    با سلام،
    بنده از خودم حرفی نگفتم. شما یا کاملا در مباحث دین صاحب نظر هستید که هیچ، وگرنه از پیش خودتان نمی‌توانید بگویید کجای دین گفته است. بنده به ضرس قاطع می‌گویم تمام مراجع دوستی دختر و پسر را غیرمجاز دانسته‌اند. همه مراجع فرق دوستی را با زنا می‌دانند، دوستی یعنی حداقل همان صمیمی شدن. اصلا شما حرفهای بنده را فراموش کنید بروید در سایت مراجع نظر آنها را در این رابطه ببینید.

53. بالا | پست 84

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

اولا که بزرگترها اجازه نمیدن حتی یه ساعت با خیال راحت با دختر حرف بزنی

دوما در صورتی که طبق گفته دین خواستگاری انجام بشه و بعد از صحبتها و به توافق رسیدن، پسر حق داره موها و بالا تنه دخترو از پشت یه پارچه نازک ببینه، حالا اگه پسر دید و نپسندید و ازدواج نکرد میتونید هضمش کنید؟

سوما شناخت خاله و عمه که شناخت همسر نمیشه، یکیش خود من اگه همه دخترا مثل خاله ها و عمه های من باشن عمراً ازدواج نمیکنم

پس بهترین روش آشنا شدن خود دختر و پسر هست و اگه تفاهم داشتن خانواده ها رو مطلع میکنن
    با سلام،
    خوب منظور شما از شناخت بالاخره چیست؟ تناسب فکری و روحی یا موها و اندام دختر؟ در بهترین روشی که گفتید، فرض کنید فهمیدید که تناسب و تفاهم دارید، آنگاه چگونه مو و اندام دختر را می‌بینید؟ اگر دیدید و نپسندید چطور؟
    در ضمن شناخت خاله و عمه را برای شناخت جنس مخالف مثال زدم و نه برای شناخت جهت ازدواج. اگر مسلمانی برای شما جدی است حداقل بدانید روشی که گفتید از نظر اسلام صحیح نیست. آن شناختی که لازمه ازدواج است را هم می‌توان در خواستگاری به دست آورد. اگر هم مسلمانی برای شما جدی نيست، بحث ما از اول هم اشتباه بوده است.

یکی از عوامل شناخت یک فرد، خانوداه آن فرد است که امروزه خیلی کمرنگ شده است. از دلایل پایداری خانواده‌های قدیمی همین مساله شناخت خانواده‌ها است. مثلا در قدیم با اینکه دختر و پسر کمتر دخیل بودند اما پدر و مادر حواس‌شان بود که با چه خانواده‌ای وصلت می‌کنند. مثلا آیا به لحاظ مذهبی یا مالی با هم تناسب دارند. آیا پدر دختر یا پسر در کارش به حلال و حرام اهمیت می‌دهد؟ یا مثلا از محل کار پسر تحقیق می‌کردند. یا از همسایه‌ها و آشناها تحقیق می‌كردند تا بدانند با چه خانواده‌اي وصلت مي‌كنند. هرچند شايد الان نتوان براحتي از خانواده‌ها شناخت پيدا كرد، اما هر نوع شناختي از همان راه خواستگاري كه حداقل آن اجازه پدر دختر است، مي‌شود اقدام كرد.

54. بالا | پست 85

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با سلام،
    خوب منظور شما از شناخت بالاخره چیست؟ تناسب فکری و روحی یا موها و اندام دختر؟ در بهترین روشی که گفتید، فرض کنید فهمیدید که تناسب و تفاهم دارید، آنگاه چگونه مو و اندام دختر را می‌بینید؟ اگر دیدید و نپسندید چطور؟
    در ضمن شناخت خاله و عمه را برای شناخت جنس مخالف مثال زدم و نه برای شناخت جهت ازدواج. اگر مسلمانی برای شما جدی است حداقل بدانید روشی که گفتید از نظر اسلام صحیح نیست. آن شناختی که لازمه ازدواج است را هم می‌توان در خواستگاری به دست آورد. اگر هم مسلمانی برای شما جدی نيست، بحث ما از اول هم اشتباه بوده است.

یکی از عوامل شناخت یک فرد، خانوداه آن فرد است که امروزه خیلی کمرنگ شده است. از دلایل پایداری خانواده‌های قدیمی همین مساله شناخت خانواده‌ها است. مثلا در قدیم با اینکه دختر و پسر کمتر دخیل بودند اما پدر و مادر حواس‌شان بود که با چه خانواده‌ای وصلت می‌کنند. مثلا آیا به لحاظ مذهبی یا مالی با هم تناسب دارند. آیا پدر دختر یا پسر در کارش به حلال و حرام اهمیت می‌دهد؟ یا مثلا از محل کار پسر تحقیق می‌کردند. یا از همسایه‌ها و آشناها تحقیق می‌كردند تا بدانند با چه خانواده‌اي وصلت مي‌كنند. هرچند شايد الان نتوان براحتي از خانواده‌ها شناخت پيدا كرد، اما هر نوع شناختي از همان راه خواستگاري كه حداقل آن اجازه پدر دختر است، مي‌شود اقدام كرد.
    سلام

منظور من از شناخت، هم تناسب فکری و اخلاقیه و هم دلنشین بودن ظاهر( هر کسی سلیقه خودشو داره )

نمیفهمم شما انتظار دارید یه پسر بدون دیدن و حرف زدن با یه دختر باهاش ازدواج کنه؟

خوب دیدن برا اینه که اگه نپسندید قبول نکنه و برا هر دو طرف صدق میکنه چه پسر و چه دختر

آدم میخواد سیب زمینی بخره نگاش میکنه اونوقت شریک زندگیشو که قراره یه عمر با هم باشن، چشم بسته انتخاب کنه؟

اتفاقا روشی که گفتم دقیقا طبق گفته اسلام هست و هیچ مویی لای درزش نمیره، روش کورکورانه شماست که در اسلام جایی نداره

روشی که من در موردش باهاتون حرف زدم دقیقا با رفتن به خواستگاری انجام میشه دوباره بخونید و با دقت

خوب خانواده یه فرد رو شناختیم و قبول کردیم، خودشو نباید ببینیم و بشناسیم؟

و در ضمن جواب سوالمو ندادین، میتونید اون قضیه رو هضم کنید یا نه؟
    ویرایش توسط Experience : 01-19-2017 در ساعت 02:06 AM

55. بالا | پست 86

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

منظور من از شناخت، هم تناسب فکری و اخلاقیه و هم دلنشین بودن ظاهر( هر کسی سلیقه خودشو داره )

نمیفهمم شما انتظار دارید یه پسر بدون دیدن و حرف زدن با یه دختر باهاش ازدواج کنه؟

خوب دیدن برا اینه که اگه نپسندید قبول نکنه و برا هر دو طرف صدق میکنه چه پسر و چه دختر

اتفاقا روشی که گفتم دقیقا طبق گفته اسلام هست و هیچ مویی لای درزش نمیره، روش کورکورانه شماست که در اسلام جایی نداره

روشی که من در موردش باهاتون حرف زدم دقیقا با رفتن به خواستگاری انجام میشه دوباره بخونید و با دقت

خوب خانواده یه فرد رو شناختیم و قبول کردیم، خودشو نباید ببینیم و بشناسیم؟
    با سلام،
    بنده بي‌تقصيرم جمله زير مگر براي شما نيست:
    "بهترین روش آشنا شدن خود دختر و پسر هست و اگه تفاهم داشتن خانواده ها رو مطلع میکنن"
    جمله فوق كجايش دقيقا اسلامي است و مو لاي درزش نمي‌رود؟
    نوشته بنده واضح بود و شما بي‌سبب آن را كوركورانه خطاب كرديد. كجاي حرفم گفتم كه فرد مقابل را نبينيد؟ نوشته‌هاي قبلي بنده را حتما خوانده‌ايد. بنده راجع به شناخت خانواده‌ها و اهميت آن صحبت كردم. شما در خواستگاري تا جايي كه طرفين راضي باشند مي‌توانند با يكديگر جلسه آشنايي داشته باشند.

در ضمن در جمله زير كه جمله خود شماست:
    " دوما در صورتی که طبق گفته دین خواستگاری انجام بشه و بعد از صحبتها و به توافق رسیدن، پسر حق داره موها و بالا تنه دخترو از پشت یه پارچه نازک ببینه، حالا اگه پسر دید و نپسندید و ازدواج نکرد میتونید هضمش کنید؟ "
    بنده مطلب فوق را قبول دارم، اما با سوالي كه در آخر جمله فوق پرسيده‌ايد، ظاهرا اين شما هستيد كه قبول نداريد.
    ویرایش توسط hamdask : 01-19-2017 در ساعت 02:13 AM

56. بالا | پست 87

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با سلام،
    بنده بي‌تقصيرم جمله زير مگر براي شما نيست:
    "بهترین روش آشنا شدن خود دختر و پسر هست و اگه تفاهم داشتن خانواده ها رو مطلع میکنن"
    جمله فوق كجايش دقيقا اسلامي است و مو لاي درزش نمي‌رود؟
    نوشته بنده واضح بود و شما بي‌سبب آن را كوركورانه خطاب كرديد. كجاي حرفم گفتم كه فرد مقابل را نبينيد؟ نوشته‌هاي قبلي بنده را حتما خوانده‌ايد. بنده راجع به شناخت خانواده‌ها و اهميت آن صحبت كردم. شما در خواستگاري تا جايي كه طرفين راضي باشند مي‌توانند با يكديگر جلسه آشنايي داشته باشند.

در ضمن در جمله زير كه جمله خود شماست:
    " دوما در صورتی که طبق گفته دین خواستگاری انجام بشه و بعد از صحبتها و به توافق رسیدن، پسر حق داره موها و بالا تنه دخترو از پشت یه پارچه نازک ببینه، حالا اگه پسر دید و نپسندید و ازدواج نکرد میتونید هضمش کنید؟ "
    بنده مطلب فوق را قبول دارم، اما با سوالي كه در آخر جمله فوق پرسيده‌ايد، ظاهرا اين شما هستيد كه قبول نداريد.
    خوب این جمله مال وقتیه که پدر و مادرها بجای کمک کردن و حمایت، هر چی میتونن سنگ میندازن جلوی پای جوونا، مگه دین اسلام نگفته ازدواج رو آسون بگیرید، الان حتی اگه جوونا خودشون به ازدواج آسون راضی باشن، بزرگترا نمیذارن

تا جایی که طرفین راضی باشن که نمیشن و دقیقا مشکل از همینجا شروع میشه

منم قبولش دارم اما به هیچ عنوان چنین اجازه ای داده نمیشه چون بقول معروف در جامعه این روش عرف نیست و برای همین آشنایی قبل ازدواج بهتر هست

کلا بزرگترها موجوداتی هستند مضر، در مقابل ازدواج جوانها

تازه اون یکی سوال منو جواب ندادین: چطوریه که جابر بن عبدالله انصاری، حدیث کساء رو از حضرت زهرا(س) نقل میکنه؟
    مگه نامحرم نبودن چرا با هم حرف زدن؟

شما که میگید دو جنس مخالف به هیچ عنوان نباید رابطه و حرفی داشته باشن چون با هم نامحرم هستن، خوب جواب بدین چرا حضرت زهرا با یه نامحرم حرف زدن؟
    ویرایش توسط Experience : 01-19-2017 در ساعت 02:49 AM

57. بالا | پست 88

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    نظرات در این مورد متفاوته
    یکی هست اصلا براش فرقی نمیکنه حالا با نامحرم دوست شدن و حرف زدن
    یکی هم هست که براش مهمه که متاسفانه لقب امل یا مذهبی و بچه مثبت اینا واسش میذارن
    به نظر من آشنایی پسر و دختر برای دوستی بدون هدف ازدواج کار درستی نیست و آسیب زا هست
    اگه هم به قصد ازدواج باشه به نظرم باید از همون اول خونواده ها در جریان باشن
    چون اینطوری هم حرمت ها رعایت میشه و هم آدم عذاب وجدان نمیگیره و خونواده هم پشت آدم هستن.
    برای شرایط اقتصادی هم با توجه به شرایط کنونی که تو جامعه داریم میبینیم و موجود هست یه پسر برای ازدواج باید باید باید یه حداقلایی رو برای یه زندگی مستقل داشته باشه
    درسته میشه بدون این ها هم ازدواج کرد ولی بعد مدتی ممکنه اونقدر به خودش فشار بیاد که کلا پشیمون بشه از ازدواجش!
    میدونم خیلی سخت شده اما خب مجرد باشییه مشکل داری
    اما متاهل باشی و از لحاظ مالی تو فشار باشی خدایی سخت میشه زندگی حالا بعدشم بچه و این داستان ها کلا به آدم فشار میاد و گاها باعث میشه افراد اونقدر تو مشغله های زندگی غرق میشن یادشون میره زندگی متاهلی چیه، خوشبختی چیه...
    با توجه به تجربه هایی که از زندگی بقیه شنیدم و دیدم بهتره پسر اول تکلیف خودش و برنامه هاش و کارش مشخص بشه بعد بره یکی نفر دیگه رو وارد زندگیش کنه.
    هممون میدونیم الان مثل قدیما نیست زمونه خیلی فرق کرده آدما هم باید به نسبت خودشون رو با زمونه وفق بدن.

58. بالا | پست 89

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

با سلام،
    چند تا نکته
    1- جایی که بنده زندگی می‌کنم، کمی بالاتر از مرکز تهران، تا حالا نشنیدم که کسی صیغه انجام بدهد. شنیدم فلانی دو تا زن دارد، ولی تا حالا تو آشنای دور و نزدیک، همسایه، همکار و ... حتی تو حرفهای خاله زنکی هم نشنیدم که فلانی صیغه کرده باشد. دو تا علت دارد: اول زن باید خودش راضی باشد، دوم اگر تا حال ازدواج نکرده اجازه پدرش لازم است. پدر هم از جنس مرد است و هر پدری رضایت به صیغه دخترش نمی‌شود. رنی هم که مطلقه یا بیوه است، جنس مردان را شناخته و مفتی دم به تله نمی‌دهد.

2- ظاهرا دوستی دختر و پسر مشکل ندارد ولی صیغه مشکل دارد. به نظر شما در این دو نوع رابطه احتمال سو استفاده از دختران در کدام بیشتر است؟ آیا وقتی خدا راه‌های سو استفاده از زنان را بسته است، به نفع مردان کار کرده یا زنان؟

32- حال ممکن است در عرف یا قانون موارد تبعیض آمیزی باشد، اما آن مراجعی که (یعنی همه مراجع) صیغه را مجاز می‌دانند، با من یا شما تعارف و رو در بایستی ندارند و نگاه می‌کنند به قرآن و روایات و سپس چنین حکمی می‌دهند. همان‌گونه که حکم می‌دهند دوستی دختر و پسر جایز نیست و با هیچ کس تعارف یا رو در بایستی ندارند. اگر صیغه از نظر شما تبعیض است، باید شکایت آن را پیش خدا ببرید.
    سلام اینکه مرد حق دارره چند تا زن بگیره نهایتا4 تا پس زن هم حق داره با چند نفر باشه وگرنه میشه تبعیض . دادش خودم 16 سالشه معلم دینیشون گفته اگر نمیتونید خودتونو کنترل کنید بگید براتون زن صیغه ای بگیرن ..اینا توی جامعه ما هست دیگه منم دارم دورو برم میبینم حالا شاید توی منطقه شما نیست و یه بار گفتم من دین رو قبول دارم اما نه اون دین اشتباهی که تو جامعه هست.من شهر های دیگه رو ندیدم اما خودم قم هستم و قشنگ میبینم که چقدر دخترا رو برای اینکه حجابشون رو رعایت نمیکنن کتک بدجور میزنن اینا همش خشونت جنسیتی هست که من ایمان دارم خدا با اجبار و این وحشی بازیا به هیچ وجه موافق نیست.
    اون صیغه هم برای دوران پیامبر بود نه الان توی اون دوران عربا هزارتا زن میگرفتن و پیامبر برای اینکه از دین زده نشن یه حدی تا4 تا تعیین کرد و براشم کلی شرط گذاشت که خیلی سخت و میتونم بگم نشدنیه اما شما خودتون مطالعه کردید که قران و دستورات مطابق با نیاز روز تغییر میکنن این قانون برای اعراب وحشی بود که دختران رو اون زمان زنده به گور میکردند و نمیشد کنترلشون کنید نه برای مردم الان!!!شما دین رو حفظ نکنید تا هر چی میشه اون چیزی رو که حفظ کردید بیایید بیان کنید بیایید بدون وارد کردن دین معیار ها رو بسنجیم ببینیم با هم تطابق داره یا غیر منطقیه یا نقصی هست.اجبار یکی از عملکرد های اشتباه و غلط دینی توی جامعه هست همه ی مردم ما اجبار دارن که به زور مسلمون باشن در غیر اینصورت از خیلی مزایا بی بهره هستن زن ها اجبار دارن به زور حجاب بزارن وگرنه کتک میخورن .اینو میگم فکر نکنید من مسلمون نیستم یا میخوام بدحجاب باشم اینو میگم بدونید اون دینی که توی جامعه هست همش زور و خشونت جنسیتی و تبعیضه که مطمئنا خدا هم باهاش مخالفه.
    ویرایش توسط saba95 : 01-20-2017 در ساعت 02:59 PM

59. بالا | پست 90

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

خوب این جمله مال وقتیه که پدر و مادرها بجای کمک کردن و حمایت، هر چی میتونن سنگ میندازن جلوی پای جوونا، مگه دین اسلام نگفته ازدواج رو آسون بگیرید، الان حتی اگه جوونا خودشون به ازدواج آسون راضی باشن، بزرگترا نمیذارن

تا جایی که طرفین راضی باشن که نمیشن و دقیقا مشکل از همینجا شروع میشه

منم قبولش دارم اما به هیچ عنوان چنین اجازه ای داده نمیشه چون بقول معروف در جامعه این روش عرف نیست و برای همین آشنایی قبل ازدواج بهتر هست

کلا بزرگترها موجوداتی هستند مضر، در مقابل ازدواج جوانها

تازه اون یکی سوال منو جواب ندادین: چطوریه که جابر بن عبدالله انصاری، حدیث کساء رو از حضرت زهرا(س) نقل میکنه؟
    مگه نامحرم نبودن چرا با هم حرف زدن؟

شما که میگید دو جنس مخالف به هیچ عنوان نباید رابطه و حرفی داشته باشن چون با هم نامحرم هستن، خوب جواب بدین چرا حضرت زهرا با یه نامحرم حرف زدن؟
    با سلام، بنده کجا گفتم دو جنس مخالف به هیچ عنوان نباید رابطه و حرفی داشته باشن، بنده گفتم دوستی به هیچ شکلی صحیح نیست. شما با خیلی از افراد جامعه مثل راننده تاکسی، همکار، فروشنده، همسایه و ... دوست نیستید، اما چگونه با آنها صحبت می‌کنید. خوب در حد ضرورت صحبت می‌کنید. حرف زدن با نامحرم که حرام نیست، در حد ضرورت. کم و کیف را به سایت مراجع مراجعه کنید، بنده به هیچ عنوان از خودم چیزی نگفتم.

60. بالا | پست 91

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

سلام اینکه مرد حق دارره چند تا زن بگیره نهایتا4 تا پس زن هم حق داره با چند نفر باشه وگرنه میشه تبعیض . دادش خودم 16 سالشه معلم دینیشون گفته اگر نمیتونید خودتونو کنترل کنید بگید براتون زن صیغه ای بگیرن ..اینا توی جامعه ما هست دیگه منم دارم دورو برم میبینم حالا شاید توی منطقه شما نیست و یه بار گفتم من دین رو قبول دارم اما نه اون دین اشتباهی که تو جامعه هست.من شهر های دیگه رو ندیدم اما خودم قم هستم و قشنگ میبینم که چقدر دخترا رو برای اینکه حجابشون رو رعایت نمیکنن کتک بدجور میزنن اینا همش خشونت جنسیتی هست که من ایمان دارم خدا با اجبار و این وحشی بازیا به هیچ وجه موافق نیست.
    اون صیغه هم برای دوران پیامبر بود نه الان توی اون دوران عربا هزارتا زن میگرفتن و پیامبر برای اینکه از دین زده نشن یه حدی تا4 تا تعیین کرد و براشم کلی شرط گذاشت که خیلی سخت و میتونم بگم نشدنیه اما شما خودتون مطالعه کردید که قران و دستورات مطابق با نیاز روز تغییر میکنن این قانون برای اعراب وحشی بود که دختران رو اون زمان زنده به گور میکردند و نمیشد کنترلشون کنید نه برای مردم الان!!!شما دین رو حفظ نکنید تا هر چی میشه اون چیزی رو که حفظ کردید بیایید بیان کنید بیایید بدون وارد کردن دین معیار ها رو بسنجیم ببینیم با هم تطابق داره یا غیر منطقیه یا نقصی هست.اجبار یکی از عملکرد های اشتباه و غلط دینی توی جامعه هست همه ی مردم ما اجبار دارن که به زور مسلمون باشن در غیر اینصورت از خیلی مزایا بی بهره هستن زن ها اجبار دارن به زور حجاب بزارن وگرنه کتک میخورن .اینو میگم فکر نکنید من مسلمون نیستم یا میخوام بدحجاب باشم اینو میگم بدونید اون دینی که توی جامعه هست همش زور و خشونت جنسیتی و تبعیضه که مطمئنا خدا هم باهاش مخالفه.
    با سلام،
    بنده منکر بودن صیغه نیستم. کتک زدن هم برای بد حجابی صحیح نیست. اما اینکه می‌گویید صیغه برای آن زمان بوده و برای الان نیست یا حرفهای مشابه، خوب یا باید صاحب نظر در دین باشید یا از یک صاحب نظر نقل کنید، وگرنه خوب شما یک نظر دارید، بنده هم یک نظری دارم، شخص دیگری هم نظر دیگری دارد. اینگونه که نمی‌شود هر کس یک دین برای خودش خواهد داشت. یا مثلا این جوری نیست که هر اجباری بد باشد. مثلا اگر اجبار نبود هیچ کدام از ما مدرسه نمی‌رفتیم، پس صرف اجبار دلیل بر بد بودن نیست. البته بنده هم نمی‌توانم نتیجه بگیرم چون اجبار به مدرسه رفتن خوب است پس اجبار برای حجاب هم خوب است. به هر حال همه مراجع صیغه را مجاز می‌دانند و مطمئنا با استدلال‌های سخت‌تر از شما هم مواجه بوده‌اند، اما برای خوشایند کسی حکم نمی‌دهند.

61. بالا | پست 92

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با سلام، بنده کجا گفتم دو جنس مخالف به هیچ عنوان نباید رابطه و حرفی داشته باشن، بنده گفتم دوستی به هیچ شکلی صحیح نیست. شما با خیلی از افراد جامعه مثل راننده تاکسی، همکار، فروشنده، همسایه و ... دوست نیستید، اما چگونه با آنها صحبت می‌کنید. خوب در حد ضرورت صحبت می‌کنید. حرف زدن با نامحرم که حرام نیست، در حد ضرورت. کم و کیف را به سایت مراجع مراجعه کنید، بنده به هیچ عنوان از خودم چیزی نگفتم.
    خوب حرف ما هم همینه وقتی 5 بار با یه نفر ضرورت ایجاب کرد که حرف بزنی، اون نفر میشه نوعی دوست ( شما بگو میشه همکار در اصل قضیه فرقی نمیکنه ) و نمیشه وقتی میبینیش به دلیل اینکه نامحرمه، مات مات نگاش کنی و حتی سلام هم ندی

پس خواهشاً اینقد زور نزنید و این بحثو تمومش کنید

62. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 93

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

با سلام،
    بنده منکر بودن صیغه نیستم. کتک زدن هم برای بد حجابی صحیح نیست. اما اینکه می‌گویید صیغه برای آن زمان بوده و برای الان نیست یا حرفهای مشابه، خوب یا باید صاحب نظر در دین باشید یا از یک صاحب نظر نقل کنید، وگرنه خوب شما یک نظر دارید، بنده هم یک نظری دارم، شخص دیگری هم نظر دیگری دارد. اینگونه که نمی‌شود هر کس یک دین برای خودش خواهد داشت. یا مثلا این جوری نیست که هر اجباری بد باشد. مثلا اگر اجبار نبود هیچ کدام از ما مدرسه نمی‌رفتیم، پس صرف اجبار دلیل بر بد بودن نیست. البته بنده هم نمی‌توانم نتیجه بگیرم چون اجبار به مدرسه رفتن خوب است پس اجبار برای حجاب هم خوب است. به هر حال همه مراجع صیغه را مجاز می‌دانند و مطمئنا با استدلال‌های سخت‌تر از شما هم مواجه بوده‌اند، اما برای خوشایند کسی حکم نمی‌دهند.
    ببخشید اینو میگم ولی شما از اون دسته ادم ها هستید که بدون اینکه کمی فکر کنید فقط و فقط متوصل شدید ببینید فلانی تو دین چی گفته فلانی تو دین چی گفته اگر قرار بود همه ماها از یه نفر که حالا بیشتر میدونه دستور بگیریم و پیروی کنیم دیگه خدا چیزی به اسم عقل به ادم نمیداد و به همون یه نفر عقل میداد تموم میشد میرفت...

من نمیگم مراجعه نباید مراجعه کردها نه اصلا گاهی واقعا لازم ولی گاهی هم واقعااااا لازم ادم از عقلی که خدا لطف کرده بهش داده هم استفاده کنه

هموناییی که ازشون دم میزنید مراجعه اینو گفته اونو گفته هم نوعی انسان هستند و خیلی از نظراتشون باهم هم فرق داره هم تفسیر به رای شده مثلا قبلا همینجا بحث دوچرخه سواری خانم ها بود چون فلانی با دوچرخه سواری خانم ها تحریک میشه میاد حرام اعلامش میکنه بعد همین دوستان میشینن مسخره مراجعه دینی عربستان میکنن که رانندگی برا زن حروم کرده.....

بله صیغه وجود وای برای شرایط خاص خودش نه برای همه

متاسفانه شما فقط یه چیز کلی درنظر میگیرید و میرید مثال همین صیغتون و 4زن گرفتن پیشنهاد میکنم حتما سخنرانی استاد رائف پور و بشنوید

هیجای دین دوستی اشتباه نمیدونه دوستی که عاطفی و به روابط نامشروع ختم بشه گناه هست

الان من با تجربه دوستم میخوای پیام های تو تلگراممون هم برات بفرستم والا نه عاشق همیم نه رابطه نامشروعی بینمون پیش امده نه اون میاد خاستگاری من نه من میخوامش عین دوتا دوست باهم صحبت میکنیم. راهنمایی از هم میگیریم نه اون تحریک میشه نه من میشه بگیییییی کجایییییی ایییین اشششتباه ؟؟؟؟؟دقیقا کجاشششش گناه ؟؟؟؟!!!!! اگر اینجور الان کل دختر و پسر های این انجمن گناه کار هستند که طول مدت این 3سال که من اینجام دوستانه باهم حرف میزنیم
    بعضی اوقات بعضی حرف ها توهین به خود انسانیت و ادمیت هستش بلا نسبت انگار حییونیم با یه بشکن. به گناه بکشیم ...

دین ما بهترین دین و کامل ترین ولی به طور وحشتناک و زشتی دارن تو جامعه همونطور که خودشون دوس دارن پیاده میکنن و اجرا میکنن و نظر میدن....

بهتر دیگه این بحث و ادامه ندیم

یا علی خدانگهدار
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

64. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 94

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32417
    تشکـر
    607
    تشکر شده 1,198 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    8

ببخشید اینو میگم ولی شما از اون دسته ادم ها هستید که بدون اینکه کمی فکر کنید فقط و فقط متوصل شدید ببینید فلانی تو دین چی گفته فلانی تو دین چی گفته اگر قرار بود همه ماها از یه نفر که حالا بیشتر میدونه دستور بگیریم و پیروی کنیم دیگه خدا چیزی به اسم عقل به ادم نمیداد و به همون یه نفر عقل میداد تموم میشد میرفت...

من نمیگم مراجعه نباید مراجعه کردها نه اصلا گاهی واقعا لازم ولی گاهی هم واقعااااا لازم ادم از عقلی که خدا لطف کرده بهش داده هم استفاده کنه

هموناییی که ازشون دم میزنید مراجعه اینو گفته اونو گفته هم نوعی انسان هستند و خیلی از نظراتشون باهم هم فرق داره هم تفسیر به رای شده مثلا قبلا همینجا بحث دوچرخه سواری خانم ها بود چون فلانی با دوچرخه سواری خانم ها تحریک میشه میاد حرام اعلامش میکنه بعد همین دوستان میشینن مسخره مراجعه دینی عربستان میکنن که رانندگی برا زن حروم کرده.....

متاسفانه شما فقط یه چیز کلی درنظر میگیرید و میرید مثال همین صیغتون و 4زن گرفتن پیشنهاد میکنم حتما سخنرانی استاد رائف پور و بشنوید

هیجای دین دوستی اشتباه نمیدونه دوستی که عاطفی و به روابط نامشروع ختم بشه گناه هست

الان من با تجربه دوستم میخوای پیام های تو تلگراممون هم برات بفرستم والا نه عاشق همیم نه رابطه نامشروعی بینمون پیش امده نه اون میاد خاستگاری من نه من میخوامش عین دوتا دوست باهم صحبت میکنیم. راهنمایی از هم میگیریم نه اون تحریک میشه نه من میشه بگیییییی کجایییییی ایییین اشششتباه ؟؟؟؟؟دقیقا کجاشششش گناه ؟؟؟؟!!!!! اگر اینجور الان کل دختر و پسر های این انجمن گناه کار هستند که طول مدت این 3سال که من اینجام دوستانه باهم حرف میزنیم
    بعضی اوقات بعضی حرف ها توهین به خود انسانیت و ادمیت هستش بلا نسبت انگار حییونیم با یه بشکن. به گناه بکشیم ...

دین ما بهترین دین و کامل ترین ولی به طور وحشتناک و زشتی دارن تو جامعه همونطور که خودشون دوس دارن پیاده میکنن و اجرا میکنن و نظر میدن....

یا علی خدانگهدار
    قبول دارم همه حرفات رو
    پرماه جان چندتا از دختر پسرای خیلی خیلی مذهبی که ادعاشون میشه فوق العاده مقیدن اینجا با دخترا صحبت میکنن حتی پیام خصوصی ام میدن کلا رفتاراشون ضدو نقیصه،اینایی که این چیزارو گناه میدونن خودشون انجامش میدن من نمیدونم دقیقا چیه هدفشون
    امضای ایشان
    أَلَم تَرَ كَيفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا كَلِمَةً طَيِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِي السَّماءِ

حرفی که می‌زنی می‌شه بذری که
    می‌کاری توی دل آدم‌ها
    و یه روز
    درخت می‌شه

66. کاربران زیر از حناء بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 95

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

با سلام،
    سلام شما صرفا دارید تبعیت میکنید بدون اینکه منطقی فکر کنید مطمئنا اگر یه جای دیگه غیر از اینجا به دنیا میومدید دین تون دین همون جا بود.شما زمانی میتونید ادعا کنید که برای من دلیل منطقی بیارید نه اینکه بگید چون علما گفتن من هم تبعیت کردم!!!نمیخوام بحث طولانی بشه من با ادمای مثل شما بحث زیاد داشتم و به نتیجه نرسیدم پس دیگه بحثو خاتمه بدید.
    ویرایش توسط saba95 : 01-22-2017 در ساعت 08:54 PM

68. بالا | پست 96

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

خوب حرف ما هم همینه وقتی 5 بار با یه نفر ضرورت ایجاب کرد که حرف بزنی، اون نفر میشه نوعی دوست ( شما بگو میشه همکار در اصل قضیه فرقی نمیکنه ) و نمیشه وقتی میبینیش به دلیل اینکه نامحرمه، مات مات نگاش کنی و حتی سلام هم ندی

پس خواهشاً اینقد زور نزنید و این بحثو تمومش کنید
    با سلام، شما می‌توانید معنی دوست را تغییر دهید. جالب این هست که شما می‌گویید پاسخ سوال شما را ندادم و بعد بنده پاسخ شما را می‌دهم، بعد می‌گویید این بحت را خواهشا تمام کنید. به هر حال شما نمی‌توانید یک چیزی بگویید یا جمله غیرمحترمانه‌ای نویسید و بعد از طرف مقابل انتظار خاتمه داشته باشید. این شیوه بحث نیست.

69. بالا | پست 97

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با سلام، شما می‌توانید معنی دوست را تغییر دهید. جالب این هست که شما می‌گویید پاسخ سوال شما را ندادم و بعد بنده پاسخ شما را می‌دهم، بعد می‌گویید این بحت را خواهشا تمام کنید. به هر حال شما نمی‌توانید یک چیزی بگویید یا جمله غیرمحترمانه‌ای نویسید و بعد از طرف مقابل انتظار خاتمه داشته باشید. این شیوه بحث نیست.
    سلام

دیگه حرفی باهاتون ندارم

70. بالا | پست 98

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

یا علی خدانگهدار

با سلام،
    اتفاقا چون فکر کردم، در آنچه که نیاز به تبعیت است، تبعیت می‌کنم. شما باز هم ادعا ی‌تان را تکرار کردید که مثلا کجای دین گفته ... . خوب برای اینکه چنین ادعایی بکنید باید در زمینه دین صاحب‌نظر باشید. شما از بنده می‌پرسید کجاش گناهه. من از شما می‌پرسم مرز گناه کجاست؟ مرز گناه را کی مشخص می‌کند؟ برای شناختن مرز گناه چه راه‌هایی وجود دارد؟ اصلا تعریف گناه چیست؟ اگر گناه امری است که خدا آن را مستوجب عقوبت می‌داند، پس باید به کلام خدا و کلام فرستاده‌های خدا رجوع کرد. بنده از طرف خودم نمی‌توانم بگویم این کار گناه است یا خیر. برای مثال بنده نمی‌توانم با فکر و منطق پی ببرم که عبور از چراغ قرمز چقدر جریمه دارد. عقل حکم می‌کند از راهنمایی و رانندگی بپرسم (این به معنی این نیست که هیچ منطقی پشت مقدار جریمه نیست). اگر کسی چنین کاری بکند و از راهنمایی و رانندگی بپرسد هیچکس کار وی را غیرعاقلانه نمی‌شمارد. برای مثال همه می‌دانیم دزدی گناه است، این نیست که فکر کنید همه با فکر و منطق به آن رسیده‌اند، بیشتر اموری که گناه می‌دانیم به علت تعلیم و تربیت بوده است. اگر به دین علاقه داریم، در درجه اول باید آن را بشناسیم و این شناخت را از انگاره‌های ذهنی‌مان پاک کنیم. شما با بنده کاری نداشته باشید که چه گفتم. شما دینتان را بشناسید، وگرنه با گفتن این که دین ما بهترین و کامل‌ترین دین هست، دردی دوا نمی‌شود.

71. بالا | پست 99

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

با سلام،
    اتفاقا چون فکر کردم ... دوا نمی‌شود.

تبعیت کن آقاجان هر چقد و هر جور که دوس داری، فقط دست از سر ماها بردار

72. بالا | پست 100

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

سلام شما صرفا دارید تبعیت میکنید بدون اینکه منطقی فکر کنید مطمئنا اگر یه جای دیگه غیر از اینجا به دنیا میومدید دین تون دین همون جا بود.شما زمانی میتونید ادعا کنید که برای من دلیل منطقی بیارید نه اینکه بگید چون علما گفتن من هم تبعیت کردم!!!نمیخوام بحث طولانی بشه من با ادمای مثل شما بحث زیاد داشتم و به نتیجه نرسیدم پس دیگه بحثو خاتمه بدید.
    با سلام،
    خوب شما منطقا برای بنده دلیل بیاورید نماز صبح 2 رکعت است. یا نماز ظهر 4 رکعت و شکسته آن 2 رکعت است؟ همانطور که با فکر و منطق نمی‌توانید بگویید عبور از چراغ قرمز چقدر جریمه دارد؟ بنده هم بحث زیاد کردم ولی به نتیجه رسیدم. شما هم مثل کاربر تجریه نمی‌توانید صحبتی بکنید و بعد از طرف مقابل بخواهید که به بحث خاتمه بدهد. فرض کنید بنده جای دیگری به دنیا آمدم و دین همانجا را دارم. آیا مشکل حل می‌شود؟ یک مساله مهم در دین تعبد است. لزومی ندارد که فلسفه همه احکام برای ما روشن باشد تا تبعیت کنیم. مهمترین گزاره عقلی یک مسلمان، بندگی و تسلیم است. اگر بنده به خدا، معاد و رسولش گواهی دارد، پس عقل حکم می‌کند تبعیت کنم. (به معنی اَشهَد دقت کنید) اینکه وقتی کسی سر درد می‌گیرد به پزشک مراجعه می‌کند و پزشک یک قرصی می‌نویسد. بنده می‌توانم به آن بیمار بگویم طبق چه منطقی آن قرص را می‌اندازی؟ خوب اگر پرسیدم و گفت پزشک گفته است. آیا این یک حرف غیرمنطقی است؟ اتفاقا اگر سرخود یک قرص بیندازد به غیرمنطقی نزدیک‌تر است.

مشکل خیلی از کسانی که بحث کردم این است که دنبال دلیل منطقی می‌گردند، بدون آنکه بدانند هر دلیل منطقی نیازمند گزاره‌هایی است که عقل به آن گواهی بدهد. یعنی گواهی عقل بالاتر از منطق و مقدم بر آن است. اگر عقل به خدا (تمام و کمال) و فرستادگانش گواهی داد، به تبعیت از خدا و فرستادگانش هم گواهی می‌دهد چون به سود و زیان دنیوی و مهمتر از آن اخروی بیشتر از خود انسان آگاه است. خوب چرا وقتی صحیت راجع به مباحث اجتماعی یا مباحث مشابه می‌شود همه گزاره‌های عقلی پذیرفته است الا گزاره‌ای که در آن تبعیت است. بنده پیشنهاد می‌دهم قبل از اینکه راجع به فلسفه یا جزئیات احکام یا مشابه آن دنبال پاسخ باشید، راجع به تبعیت و تقلید، درستی یا نادرستی و محدوده آنها، دنبال پاسخ باشید. چون (اینجا دیگر تجربه شخصی بنده است)، بسیاری از ناسازگاری‌هایی که در جزئیات دین به نظرمان می‌رسد ریشه در همین مباحث کلی‌تر دارد.

73. 2 کاربران زیر از hamdask بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 3 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)